Jak planujecie wakacje?

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.
Awatar użytkownika
Gosia L.

Re: Jak planujecie wakacje?

Post autor: Gosia L. » 19 maja 2016 12:59

Byłam 2 razy w Turcji i bardzo mi się podobało, wróciłabym tam z chęcią, ale teraz strach gdziekolwiek za granicę jechać. Jak wczasy w Polsce to raczej bez pomocy biura podróży, za granicę wolę otrzymać wsparcie od biur, które wszystko dobrze i sprawnie ogarną.

Coldi

Post autor: Coldi » 19 maja 2016 15:03

Stojak33 pisze:Najczęściej korzystam z gotowych ofert biura podróży. Zamawiam sobie już w okolicach lutego/marca bo jest dużo taniej. W tym roku Grecja. :)
No rezerwacja wcześniej jest o wiele korzystniejsza zawsze :) Ja ogólne zazwyczaj spędzam wakacje w Polsce bo lubię te klimaty. Doceniam to co nasze. A jak już wakacje to koniecznie muszę się wyszaleć i dobrze odpocząć. W tym roku właśnie chciałabym jechać w góry, ale tak w okolicach września i już oglądam apartamenty Sun&Snow żeby na odpowiednią datę sobie zarezerwować. W zeszłym roku byłam nad morzem to w tym muszą być góry :)

magdzia90

Post autor: magdzia90 » 20 maja 2016 15:28

Z mężem mam już zaplanowane wakacje. W tym roku jedziemy na Kaszuby. Tygodniowy pobyt zarezerwowany w Zajeździe Ostrzyckim Siostra poleciła nam to miejsce. Mówiła, że okolica jest cudowna, obfita w różne atrakcję. Hotel ładny, komfortowy, w restauracji pyszne jedzenie, mili gospodarze. Tylko odliczać dni do wakacji.

Coldi

Post autor: Coldi » 20 maja 2016 22:26

Gosia L. pisze:Byłam 2 razy w Turcji i bardzo mi się podobało, wróciłabym tam z chęcią, ale teraz strach gdziekolwiek za granicę jechać. Jak wczasy w Polsce to raczej bez pomocy biura podróży, za granicę wolę otrzymać wsparcie od biur, które wszystko dobrze i sprawnie ogarną.
To fakt teraz strach gdziekolwiek wyjeżdżać zagranicę bo niestety dzieje się źle. A, że tak zapytam jak jeździsz już na wakacje w Polsce to stawisz na zwykłe domki czy na apartament? Bo ja zawsze stwierdzam, że jak już wczasy w Polsce to już takie bardziej ekskluzywne właśnie w apartamencie bo to mega wygoda

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 21 maja 2016 09:27

My planujemy wakacje na rowerach. Musimy tylko dokupić części rowerowe. Stwierdziliśmy, że takie wakacje z rowerem i namiotem, oraz z grupa przyjaciół, to może być przygoda życia. No i chyba taniej nas to wyjdzie niż wykupienie miejsca w kurorcie.

samba45

Post autor: samba45 » 21 maja 2016 23:16

z reguły przeglądam najpierw oferty linii lotniczych w poszukiwaniu najtańszych ofert, na przykład jak udało mi się znaleźć tanie loty do Nowego Jorku to wtedy po zarezerwowaniu myślałam o reszcie - noclegi, wiza, plan podróży itp. z pomocą internetu można szybko wszystko zorganizować.

anika7

Post autor: anika7 » 23 maja 2016 10:07

Ja zawsze zaczynam od przeszperania całego Internetu ;)) tzn. jakiś ogólny zamysł mam, ustalam sobie, ile chcę poświęcić dni, ile wydać pieniędzy, czy mam ochotę raczej na podróże z plecakiem, spanie pod namiotem czy też smażing, plażing i tym podobne ;) ale przeważnie nie zakładam żadnego konkretnego kierunku, po prostu szukam jakichś ciekawych, korzystnych ofert. W tym roku tym sposobem trafiłam na artykuł i planuję rejs promem do Szwecji :) czekam tylko na dzień wyprzedaży, bo 'straszą', że bilety mają być w niesamowitych cenach..zobaczymy! :)))

Awatar użytkownika
Gosia L.

Post autor: Gosia L. » 26 maja 2016 01:27

Coldi pisze:
Gosia L. pisze:Byłam 2 razy w Turcji i bardzo mi się podobało, wróciłabym tam z chęcią, ale teraz strach gdziekolwiek za granicę jechać. Jak wczasy w Polsce to raczej bez pomocy biura podróży, za granicę wolę otrzymać wsparcie od biur, które wszystko dobrze i sprawnie ogarną.
To fakt teraz strach gdziekolwiek wyjeżdżać zagranicę bo niestety dzieje się źle. A, że tak zapytam jak jeździsz już na wakacje w Polsce to stawisz na zwykłe domki czy na apartament? Bo ja zawsze stwierdzam, że jak już wczasy w Polsce to już takie bardziej ekskluzywne właśnie w apartamencie bo to mega wygoda
To zależy na co się nastawiam. Jak wiem, że więcej mnie będzie poza domem (typowo wędrówkowo - zwiedzające wyprawy), to miejsce jest wtedy mniej ważne. Zdarzało się wynajmować oczywiście domek ze znajomymi, ale też kwatery u "prywaciarzy". Jak się trafi na fajnych właścicieli, to dodatkowo można zyskać miłe wspomnienia :) Tylko planując wakacje w Polsce, lepiej robić to dużo wcześniej, bo te wartościowe miejsca, mające dobre warunki i atrakcyjną cenę szybko uciekają.

annika7

Post autor: annika7 » 30 maja 2016 18:36

Mam kilka pomysłów na tegoroczne wakacje, a jednym z nich jest wyjazd na tydzień do Łeby. Własnie dlatego zarezerwowałam już sobie noclegi i na przełomie lipca i sierpnia wyruszam nad polskie morze. Nieważne, jaka będzie pogoda, byleby nie było zimno i nie padało przez cały tydzień. Nie zamierzam opalać się, ale powdychać świeże, morskie powietrze.

MilenaKolobrzeska

Post autor: MilenaKolobrzeska » 31 maja 2016 15:22

anika7 pisze:Ja zawsze zaczynam od przeszperania całego Internetu ;)) tzn. jakiś ogólny zamysł mam, ustalam sobie, ile chcę poświęcić dni, ile wydać pieniędzy, czy mam ochotę raczej na podróże z plecakiem, spanie pod namiotem czy też smażing, plażing i tym podobne ;) ale przeważnie nie zakładam żadnego konkretnego kierunku, po prostu szukam jakichś ciekawych, korzystnych ofert. W tym roku tym sposobem trafiłam na artykuł i planuję rejs promem do Szwecji :) czekam tylko na dzień wyprzedaży, bo 'straszą', że bilety mają być w niesamowitych cenach..zobaczymy! :)))

My wybieraliśmy się też do Szwecji na wycieczkę Unity Line Szwedzkie wybrzeże – Gӧteborg i Malmӧ albo do Danii na "poszukiwanie wikingów" z przystankiem w Szwecji, ale mamy problem z zebraniem ekipy. A szkoda, bo wiem, że ich wycieczki są zawsze fajnie zorganizowane. Jak ktoś ma ochotę się dołączyć, proszę na priv. Brakuje nam 4 osób :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to robią inni...”