Firma w domu : atykuł o mamach i nie tylko

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.

Awatar użytkownika
[UU]Bartek
Kontakt:

Re: Firma w domu : atykuł o mamach i nie tylko

Post autor: [UU]Bartek » 18 sie 2009 11:29

Ja się wtrącę wyłącznie do tematu, czyli "Firma w domu"
Rozumiem, że jako mama nie ma często innego wyjścia, jednak firma to firma. Bez wyjścia z domu nigdy nie zrobisz tyle ile w miejscu odpowiednio do tego przeznaczonym. Bez zbędnych 'przeszkadzaczy' (TV, lodówka itp). Dziecko też potrzebuje socjalizacji z innymi (naturalne że w odpowiednim wieku dopiero) ale jednak.
Babcia, przedszkole, szkoła itd.
Firma w domu to wg. mnie męczarnia na dłuższą metę. Trzeba potrafić oddzielić życie prywatne od biznesu.

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 18 sie 2009 14:33

[UU]Bartek pisze:Ja się wtrącę wyłącznie do tematu, czyli "Firma w domu"
Rozumiem, że jako mama nie ma często innego wyjścia, jednak firma to firma. Bez wyjścia z domu nigdy nie zrobisz tyle ile w miejscu odpowiednio do tego przeznaczonym. Bez zbędnych 'przeszkadzaczy' (TV, lodówka itp). Dziecko też potrzebuje socjalizacji z innymi (naturalne że w odpowiednim wieku dopiero) ale jednak.
Firma w domu to wg. mnie męczarnia na dłuższą metę. Trzeba potrafić oddzielić życie prywatne od biznesu.
Czasem nie ma możliwości wysłania dziecka do przedszkola, czasem nierentowne w efekcie jest wynajmowanie lokalu,czasem... no właśnie, forum biznesmamy stworzone zostało z myślą o mamach, które bądź dopiero rozważają kwestię stworzenia własnej firmy, szukają rady i pomysłu, oraz o mamach, które już łączą naprawdę niełatwą jak sam zauważyłeś czynność opieki nad dziećmi, prowadzenia domu i firmy.

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 18 sie 2009 22:17

Olenia pisze:
[UU]Bartek pisze:Ja się wtrącę wyłącznie do tematu, czyli "Firma w domu"
Czasem nie ma możliwości wysłania dziecka do przedszkola, czasem nierentowne w efekcie jest wynajmowanie lokalu,czasem... no właśnie, forum biznesmamy stworzone zostało z myślą o mamach, które bądź dopiero rozważają kwestię stworzenia własnej firmy, szukają rady i pomysłu, oraz o mamach, które już łączą naprawdę niełatwą jak sam zauważyłeś czynność opieki nad dziećmi, prowadzenia domu i firmy.

Zgadzam się. Myślę, sobie ostatnio, że to dobre na okres przejściowy. Bo dzieci wreszcie dorosną, firma się rozwinie i będzie nas stać na lokal, itd. Kwestią jest tylko to jak długo ten okres przejściowy ma trwać...
Ja zaczynam mieć już dość sypialni zawalonej papierami i innymi moimi szpargałami firmowymi, porozstawianymi pracami, które schną, poustawianymi na gazetach po różnych kątach. Czuję, że po prostu nie potrafię odpoczywać w takim otoczeniu :(
Ania

Awatar użytkownika
lila-art
Kontakt:

Post autor: lila-art » 29 sie 2009 19:28

mam to samo-w każdym kącie pudełka;-)coraz częsciej myśle o tym ze przydaby się choć mały lokal pracownia-ale boje się ze nie zda to egzaminu.najlepiej pracuje mi się jak Lila pójdzie spać w duzym pokoju na dywanie;-))poza tym u mnie pępowinka jeszcze nie została przecieta i nie lubie kiedy nie ma Lilci obok mnie. a posiadanie loklu wiązałoby się z dłuższą rozłąką.tak więc na razie musi być jak jest bo jest dobrze;-)))

r0sie pracuje nad banerkiem;-))

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 29 sie 2009 21:52

lila-art pisze:mam to samo-w każdym kącie pudełka;-)coraz częsciej myśle o tym ze przydaby się choć mały lokal pracownia-ale boje się ze nie zda to egzaminu.najlepiej pracuje mi się jak Lila pójdzie spać w duzym pokoju na dywanie;-))poza tym u mnie pępowinka jeszcze nie została przecieta i nie lubie kiedy nie ma Lilci obok mnie. a posiadanie loklu wiązałoby się z dłuższą rozłąką.tak więc na razie musi być jak jest bo jest dobrze;-)))

r0sie pracuje nad banerkiem;-))

świetnie :)
Ania

adka
Kontakt:

Post autor: adka » 28 sie 2010 10:43

dziewczyny i ja mam dosyc firmy,a raczej sprzetów firmowych-pudełek, ubranek o które sie potykam...
już się rozglądałam za pomieszczeniem biurowym, ale ... na razie nic z tego...bo w poblizu nie ma, a z dojazdami, biorac pod uwage koszty i korki juz mi sie nie kalkuluje.
na razie temat jest wiec odlozony na "chwile"
a myslalam, ze szybciutko sie przeniosę..

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 28 sie 2010 14:32

Przeczytałam stary wpis Lili, która jednak pępowinę odcięła i wyniosła się z domu z firmą.
Lilka, napisz nam koniecznie co teraz o tym sądzisz! :)
Ania

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 28 sie 2010 21:04

Kochane Moje!!Byłyście dla mnie wielkim wsparciem i między innymi dzieki wam wyniosłam sie z domu. i jest teraz super!!!!! moja pracownia to spełnienie moich marzeń-siedze tam od kwietnia i to jest to-z domu zniknął bałagan a ja w spokoju sobie pracuje. do domu mam 5 min wiec jeśli się coś dzieje to natychmiast moge lecieć. dla mnie idealne rozwiązanie. nie siedze już po nocach choć nie odciełam zupełnie pępowiny-często wieczorami robie coś przy komputerze.
Lokal mam spory i jak dziewczyny wiedzą od jakiegoś czasu nosiłam sie z zamiarem otwarcia stacjonarnego sklepu. wszystko już prawie gotowe i mam nadzieje ze max za 2 tygodnie otworze!!!!!(musze jeszcze kogoś do pomocy poszukać)
zdam Wam fotorelacje;-)) r0sie nasza rozmowa sprzed kilku miesięcy wraca na tapetę-jęsli masz jakieś rzeczy dla mnie to pisz śmiało;-))))

a podsumowując-własna firma to rewelacja(choć ostatnio mam troszke doła) ale myśle że dla zdrowia psychicznego całej rodziny trzeba wybyć z domu choć na 3-4 godziny.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 28 sie 2010 21:38

Lila-Art08 pisze:Kochane Moje!!Byłyście dla mnie wielkim wsparciem i między innymi dzieki wam wyniosłam sie z domu. i jest teraz super!!!!! moja pracownia to spełnienie moich marzeń-siedze tam od kwietnia i to jest to-z domu zniknął bałagan a ja w spokoju sobie pracuje. do domu mam 5 min wiec jeśli się coś dzieje to natychmiast moge lecieć. dla mnie idealne rozwiązanie. nie siedze już po nocach choć nie odciełam zupełnie pępowiny-często wieczorami robie coś przy komputerze.
Lokal mam spory i jak dziewczyny wiedzą od jakiegoś czasu nosiłam sie z zamiarem otwarcia stacjonarnego sklepu. wszystko już prawie gotowe i mam nadzieje ze max za 2 tygodnie otworze!!!!!(musze jeszcze kogoś do pomocy poszukać)
zdam Wam fotorelacje;-)) r0sie nasza rozmowa sprzed kilku miesięcy wraca na tapetę-jęsli masz jakieś rzeczy dla mnie to pisz śmiało;-))))

a podsumowując-własna firma to rewelacja(choć ostatnio mam troszke doła) ale myśle że dla zdrowia psychicznego całej rodziny trzeba wybyć z domu choć na 3-4 godziny.

Lila ! Bez dołków nie ma górków ;) GRATULACJE i POWODZENIA!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to robią inni...”