ekobiznes

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.
katia

ekobiznes

Postautor: katia » 09 cze 2015 14:42

Znajoma mojej mamy, z którą przez całą podstawówkę i szkołę średnią siedziała w jednej ławce prowadzi w RPA segregatornię odpadów. Po maturze nie wybrała jak większość ludzi uniwersytetu, ale politechnikę. Zaraz po studiach wyjechała do Holandii a tam dostała bilet z pracą do Afryki. Ekologia zawitała tam nieco wcześniej niż w Polsce. Teraz zatrudnia tam niemal setkę osób. A na mojej ulicy jest lasek w którym ciągle jest nielegalne wysypisko śmieci. A miało być tak pięknie gdy miasto robiło reformę gospodarki odpadami. W Czechach i na Słowacji są hektary ziemi pokryte wiatrakami i panelami słonecznymi. Czytałam że w "biednych" krajach Azji produkuje się paliwo z butelek PET.
Obrazek
A u nas wspieranie kopalni węgla jest tożsame z patriotyzmem. Mama przypomniała mi wiersz Andrzeja Waligórskiego z czasów jej młodości:

Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!

Przeczytałam o facecie, który gdy mieszkał w Afryce cierpiał na przerwy w dostawach prądu. Wiadomo laptop, środki komunikacji, jesteśmy uzależnieni od globalnej wioski. Potrzeba matką wynalazków, a nowe technologie to ułatwiają. Facet mieszkając na odludziu, z dala od cywilizacji, wydrukował sobie na drukarce 3D małą turbinkę produkującą prąd zasilaną wiatrem.
Obrazek
Rozwiązania są często obok nas.
Innym tematem jest biomasa, czy biogazownie. Na całym świecie przy gospodarstwach rolnych są małe instalacje do produkcji biogazu który daje im samowystarczalność. Niestety i tu opór materii jest straszny.
A przecież na to wszystko są dofinansowania z Unii Europejskiej.

karinapal

Re: ekobiznes

Postautor: karinapal » 29 cze 2015 22:42

Nie ma tak naprawdę nic ważniejszego niż dbanie o przyszłość Ziemi

vanils

Postautor: vanils » 11 lip 2015 20:39

Jak dla mnie nie opłaca się.

Awatar użytkownika
cassia29

Postautor: cassia29 » 18 lip 2015 13:00

:)
Miło jest spróbować.

zuzia.gola

Postautor: zuzia.gola » 29 lip 2015 20:06

Teraz nawet dla tego typu eko biznesów można stworzyć świetne kampanie reklamowe, a dla klientów podarować, np. ekologiczne smycze z nazwą firmy czy dowolnym tekstem zachęcającym do zapamiętania jej.

Regges

Postautor: Regges » 31 lip 2015 10:49

Nie wiem, czy podjęłabym się takiego biznesu, bo jest bardzo kosztowny i ryzykowny. Trzeba mieć ogromny budżet.

karolinka
Kontaktowanie:

Postautor: karolinka » 31 lip 2015 15:46

W każdym biznesie jest potrzebny budżet ale i ogromne umiejętności. Trzeba umieć to rozkręcić. Kiedyś ludzie zaczynali od skupu butelek a teraz mają wielkie firmy.

annika7

Postautor: annika7 » 11 sie 2015 18:04

Aktualnie są upały i w związku z tym ogromne problemy z prądem, ale oczywiście alternatywne źródła energii są w naszym kraju wyśmiewane, traktowane z przymrużeniem oka albo wręcz uważane za tematy zastępcze.

Tarrkan
Kontaktowanie:

Postautor: Tarrkan » 14 sie 2015 10:26

Moi znajomi mają ekologiczny ośrodek wczasowy. Zarabiają na prawdę dużo.

aniaaa

Postautor: aniaaa » 14 sie 2015 16:23

Panele słoneczne do ogrzewania wody zamiast marnowania prądu to powinien być standard kiedyś.

Wróć do „Jak to robią inni...”