Ciekawy pomysł na wydawnictwo

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.
Zena

Ciekawy pomysł na wydawnictwo

Post autor: Zena » 16 sty 2009 19:49

Ostatnio koleżanka pokazała mi stronę pewnego amerykańskiego wydawnictwa, które wydaje pojedyncze egzemplarze książek napisanych i zilustrowanych przez dzieci. To może nie jest pomysł na super interes - ale na pewno to ciekawa inicjatywa. Spodobało mi się, to pokazuję - gdyby moje dziecko wymyśliło bajkę i ją narysowało - bardzo chciałbym mieć taką prawdziwą książkę :) na pamiątkę.

http://www.tikatok.com/

z

Awatar użytkownika
woolloomooloo
Kontakt:

Re: Ciekawy pomysł na wydawnictwo

Post autor: woolloomooloo » 17 sty 2009 11:00

Zena pisze:Ostatnio koleżanka pokazała mi stronę pewnego amerykańskiego wydawnictwa, które wydaje pojedyncze egzemplarze książek napisanych i zilustrowanych przez dzieci. To może nie jest pomysł na super interes - ale na pewno to ciekawa inicjatywa. Spodobało mi się, to pokazuję - gdyby moje dziecko wymyśliło bajkę i ją narysowało - bardzo chciałbym mieć taką prawdziwą książkę :) na pamiątkę.

http://www.tikatok.com/

z
Ale rewelacja :shock:

biznesbabcia
Kontakt:

Post autor: biznesbabcia » 17 sty 2009 18:14

Moja najmłodsza córka napisała taką książeczke . Zmobilizował ją do tego pan polonista- miały byc za to jakieś piątki czy szostki. Było przy tym dużo radości , bo rodzenstwo też sie włączyło. Bratowa była korektorem ( jest polonistką),jeden brat ilustratorem , drugi introligatorem i wydawcą chyba (sama nie wiem jak sie te fuchy nazywają? :) ). Wszyscy byli bardzo przejęci -niby taka głupotka , bo dziecko małe pisało ,a pozostali stare konie ale naprawdę mieli dużą frajdę. :)

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 17 sty 2009 19:45

Ja jako dziecko napisalam kilka bajek dla dzieci.. w zeszycie 16-kartkowym w kratke :lol: i rysowalam wlasne ilustracje itd.
Mam te ksiazeczke do dzis, wlasnie sobie o niej przypomnialam dzieki temu watkowi. Moze poczytam Kamilce ;)

A pomysl wydawnictwa bardzo fajny, kazde dziecko 'wydane' w ten sposob bedzie na pewno w 7 niebie :)
Ania

olgasza
Kontakt:

Post autor: olgasza » 20 sty 2009 15:51

Bardzo mi się podoba ten pomysł. Sama tez gdzieś przechowuję bajkę, którą napisałam i zilustrowałam w dzieciństwie. Miała tytuł "Gwóźdź" :lol:

pimpek
Kontakt:

Post autor: pimpek » 24 sty 2009 20:02

OO super pomysł :)
Jak ulał pasuje do mojego wydawnictwa ;)

ewaigaada

Post autor: ewaigaada » 25 cze 2009 00:51

Tylko to raczej pomysł na ciekawe zajęcie, coś miłego, ale biznes jako biznes - raczej nie, niestety.

Awatar użytkownika
Karolcia

Post autor: Karolcia » 04 paź 2010 20:59

Super pomysł. Obawiam się tylko, że druk pojedynczego egzemplarza może być dość kosztowny. Ale może da się to zrobić tak, jak książki z fotografiami.
Pozdrawiam,
Karolina

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 04 paź 2010 23:45

dokładnie połączyć coś takiego z fotoksiążką.....
teraz robimy takie małe fotoksiażeczki dla dziadków na dzień babci i dziadka(wiem ze jeszcze troszke czasu zaostało ale jak sie nie ma czasu to o prezentach trzeba mysleć wcześniej;-) i zeskanowałam bazgrołki Lilci i wkleiłam do srodka. dziadki beda miały pamiatkę;-)

frebia
Kontakt:

Post autor: frebia » 07 cze 2011 19:20

Kiedyś było takie wydawnictwo, które działało na zasadach franczyzy - wydawali bajeczki dla dzieci, gdzie główny bohater miał na imię tak jak zażyczył sobie tego zamawiający, Było chyba kilka opcji bajeczek. Dzieciaki czuły się jakby bajka była o nich :) nie wiem czy można było komponować własne bajki... w każdym razie to taka opcja na bardziej "masową produkcję". Wydawnictwo chyba nazywało się różowy słoń czy coś koło tego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to robią inni...”