rekrutacja pracowników

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.
Wera2014

Re: rekrutacja pracowników

Post autor: Wera2014 » 14 paź 2014 10:24

Ostatnio przeprowadziłam dziesiątki rozmów i na prawdę jestem załamana poziomem intelektualnym nie których ludzi... dyplom uczelni to chyba został zakupiony na jakimś ruskim straganie...

zuzanna_korel

Post autor: zuzanna_korel » 21 paź 2014 09:09

Moim zdaniem poszukiwanie wykwalifikowanego pracownika nie należy do łatwych zadań, dlatego jestem zdania, że warto zastosować działania, które ten proces usprawnią. Osobiście jestem zwolenniczką specjalistów z dziedziny HR, ponieważ dzięki nim i platformom takim jak np. http://hrwizard.eu mamy możliwość znalezienia osoby, która rzeczywiście ma takie kwalifikacje jakie zawarte są w jej CV. Potencjalny pracownik wypełnia test i od razu wiadomo, czy spełnia wymagania na dane stanowisko, czy nie.

Marta88

Post autor: Marta88 » 06 lis 2014 13:46

Bezrobotnych jest pełno ale w sumie to że pracodawca nie może znaleźć pracownika to bardziej jego wina gdyż ma co raz to większe wymagania za śmieszne pieniądze

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 02 gru 2014 21:15

zuzanna_korel pisze:Moim zdaniem poszukiwanie wykwalifikowanego pracownika nie należy do łatwych zadań, dlatego jestem zdania, że warto zastosować działania, które ten proces usprawnią. Osobiście jestem zwolenniczką specjalistów z dziedziny HR, ponieważ dzięki nim mamy możliwość znalezienia osoby, która rzeczywiście ma takie kwalifikacje jakie zawarte są w jej CV. Potencjalny pracownik wypełnia test i od razu wiadomo, czy spełnia wymagania na dane stanowisko, czy nie.
Zgadzam się. Obecnie rozbudowane i użyteczne oprogramowanie dostępne jest także dla firm znacznie mniejszych od korporacyjnych molochów. Trzeba przyznać, że to właśnie te największe firmy mają znakomicie funkcjonujący proces rekrutacji czy oceny pracownika. Można się z niektórymi jego cechami nie zgadzać, ale trzeba przyznać, że generalnie się sprawdza, a to głównie dlatego, że koszty nieudanej rekrutacji bywają bardzo wysokie. Skoro więc czerpać z wzorców, to od najlepszych. Z takiego założenia wyszli twórcy aplikacji HR24, która może zrewolucjonizować zarządzanie zasobami ludzkimi w firmach, które dotychczas nie wykorzystywały tego typu rozwiązań. W dużym skrócie: aplikacja składa się z paru rozbudowanych modułów (e-rekrutacja, testy, oceny pracownicze) dostarczających bardzo przejrzysty i użyteczny feedback. Wszystko to wpływa na efektywność funkcjonowania działu hr, a w konsekwencji przekłada się na finanse przedsiębiorstwa.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 08 gru 2014 16:57

Przeczytałam ostatnio artykuł http://www.praca-bedzin.pl/porady-dla-p ... etwarzanie. Ciekawy i wiążący z tematem rozmowy. Przeczytajcie.

aneta2585

Post autor: aneta2585 » 21 gru 2014 14:13

Zwracaj uwagę nie tylko na doświadczenie, ale przede wszystkim na kompetencje jakie za tym idą. Zadawaj pytania związane z obowiązkami, jakie dana osoba ma wykonywać, zorientuj się, czy dana osoba szybko się uczy.

nales

Post autor: nales » 22 gru 2014 09:47

I tak wszystko zależy od branży. Niektórzy chcą specjalistów, inni zaś potrzebują studentów wymienianych co rok.

lohhot

Post autor: lohhot » 10 lut 2015 14:10

Czasem to wymagania pracodawcy są mocno wygórowane (patrząc na oferowane wynagrodzenie). Całkowicie oderwane od rzeczywistości. Spotkałam się już kilka razy z taką sytuacją. Nie żałuje, że nie otrzymałam etatu w takiej firmy (wiem, że pracowałabym za 2-3 osoby za minimum). Na całą sytuacje należy spojrzeć i z perspektywy pracodawcy i pracownika.

rutkowskamonika

Post autor: rutkowskamonika » 12 mar 2015 21:06

A jak w praktyce radzicie sobie z badaniami lekarskimi pracowników. Wysyłałam do niedawna pracowników do http://www.prof-med.pl/, bo tam robią badania do wszystkich rodzajów prac. Podobno teraz te wymagania są jakieś mniejsze. Nie zawsze trzeba je robić. Ktoś wie jak to jest?

Karolcia89

Post autor: Karolcia89 » 26 mar 2015 12:16

Ja może troszkę z innej beczki. Macie może jakieś pomysły jak mogę zmotywować pracowników do lepszej i bardziej wydajnej pracy ? Czytałam coś na ten temat w internecie. Wielu pracodawców stosuje coś takiego jak bony podarunkowe. Co o tym sądzicie ? czy to wystarczy ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to robią inni...”