Jak otworzyć dobrze prosperujący biznes

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.
Freddy

Re: Jak otworzyć dobrze prosperujący biznes

Post autor: Freddy » 15 lut 2016 07:01

Na pewno warto zainwestować w kurs fotografii i robić dobre zdjęcia produktom. Możesz kurs zrobić on line http://www.fototerytorium.pl/akademia/e ... graficzne/ Są różne do wyboru. Możesz też prowadzić bloga. Tam pisać o sklepie, o tym co sprzedajesz czy testować towar.

Henry58
Kontakt:

Post autor: Henry58 » 17 lut 2016 15:01

Zgadzam sie z zakupoholiczka !

anja87

Post autor: anja87 » 26 kwie 2016 10:02

musi być pomysł, musi być kasa na start no i dobrze przeprowadzona analiza czy badanie rynku z wykorzystaniem jakiś zewnętrznych podmiotów jak np http://www.exploreo.pl/badania-marketingowe na pewno nie warto wszystkiego robić samemu bo się nie da. Obserwator musi być obiektywny i musi mieć mega dużą wiedze z dziedziny statystyki i metodologii przeprowadzania takich badań A potem pozostaje tylko działanie :)

roma2015

Post autor: roma2015 » 22 cze 2016 13:20

biznes powinien wiazac sie z robieniem czegos na czym sie znamy, gdzie mozemy byc ekspertem.. mi bardzo podoba sie sklep internetowy jak bimbus.com.pl - estetyczny, z ciekawym asortymentem...

markbrok
Kontakt:

Post autor: markbrok » 24 cze 2016 10:30

czy na pewno wszystko już tam jest?

wyszczekana

Post autor: wyszczekana » 26 cze 2016 21:56

Teoretycznie człowiek potrafi sprzedać wszystko, pod warunkiem, że dobrze zareklamuje dany produkt. Nie powiem, bardzo pomocne bywają filmy promocyjne, pozwalające dotrzeć do szerszego grona potencjalnych odbiorców. Wiadomo - im grono osób, do których dotrze nasza oferta, tym większe szanse na skuteczną sprzedaż.

iza.izabela

Post autor: iza.izabela » 28 cze 2016 14:34

My się z koleżanką przymierzamy do własnego biznesu, jakim ma być klub fitness z siłownią. Myślę, że podstawą dobrze prosperującego biznesu jest rozpoznanie rynku i poznanie branży. My się wybieramy np. na szereg wydarzeń branżowych, najważniejszym z nich będą targi branży fitness & wellness FIWE - największe takie targi w Polsce. Program naprawdę jest super ciekawy i wydaje mi się, że wiele będziemy mogły się dowiedzieć :)

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 23 sie 2016 10:05

Moim zdaniem ważne są szczegóły i drobne miłe gesty, które sprawiają, że Klient później wraca do danego miejsca. Ja rozkręcając swój sklepik uwzględniłam w nim dzieci - bardzo dużo ich na osiedlu, więc są częstymi Klientami w sklepie. Zamawiam bardzo dobre słodycze od lokalnego producenta: argo.net.pl Bardzo im smakują i chętnie wracają :)

sara56

Post autor: sara56 » 30 sie 2016 22:59

Prowadzę własny sklep. Mam 5 letnie dziecko. Żyje mi się dobrze. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad skończeniem studiów. Od razu po liceum zaczęłam prowadzić własną działalność i jakoś nie było czasu. Teraz myślę, że przyszedł czas na spełnienie kolejnego marzenia. Wybieram się na studia niestacjonarne. W końcu się całkowicie spełnię i będę mogła wyznaczać sobie kolejne cele i marzenia. :)

zaradnamama

Post autor: zaradnamama » 02 wrz 2016 12:11

Na początku znaleźć dobrą ofertę POS i zaoferować klientowi nie tylko wybór formy płatności za towar ale jeszcze dodać np. program lojalnościowych przyciągający klientów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to robią inni...”