Jak otworzyć dobrze prosperujący biznes

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.
Kot0
Kontaktowanie:

Re: Jak otworzyć dobrze prosperujący biznes

Postautor: Kot0 » 22 wrz 2015 13:57

Myślę, że we Wrocławiu najlepiej iść w stronę jedzenia. Wrocławianie lubią jeść! Więc dobre papu zawsze w cenie :D

martaguma

Postautor: martaguma » 24 wrz 2015 15:23

nie tylko wrocłąwianie :P wszyscy lubią jeść :D

luizah

Postautor: luizah » 25 wrz 2015 11:13

Najważniejszy jest dobry pomysł. A jeszcze przed otwarciem firmy warto przeprowadzić badania marketingowe, które dadzą nam odpowiedź na pytanie, czy w ogóle warto zaczynać.

forumowiczka

Postautor: forumowiczka » 28 wrz 2015 12:58

Temat rzeka i chyba wszystko już zostało powiedziane :) Ja dorzucę jeszcze, że zanim się zdecydujesz na biznes, poznaj wszystkie sprawy związane z podatkami, opłatami, umowami, zatrudnianiem pracowników, dofinansowaniami itd. Może to Cię naprowadzi, jakiego typu biznes chcesz prowadzić. Bo równie dobrze możesz zdecydować się na samozatrudnienie i szukać zleceń na własną rękę. Niekoniecznie musi to być związane z miejscem, w którym mieszkasz :)

greathil1

Postautor: greathil1 » 29 wrz 2015 09:30

Generalnie wystarczy dobre pomysł, trochę pieniędzy i wiedzy jak prowadzić biznes. Dobry biznes sam się prowadzi.

mikruska

Postautor: mikruska » 01 paź 2015 09:51

moim zdaniem ważny jest dobry pomysł ale i mądre podejscie do biznesu- czyli oszczędzanie na tym gdzie da się oszczędzić a z kolei nie załowanie pieniędzy na kwestie ktore maja wpływ na poziom oferowanych usług. mnie udało się zaosczedzic np na zakupie systemu operacyjnego bo znalazłam świetna oferte sklepu Klucz- system, ale nigdy nie oszczedzałabym na polpoduktach czy pracownikach. I mysle ze to dobre podejscie bo poki co wszystko idzie w dobrym kierunku :)

bella91

Postautor: bella91 » 02 paź 2015 21:37

Na pewno warto zapewnić sobie wygodne miejsce do pracy, dobry sprzęt oraz internet. Dzięki temu praca z pewnością będzie przyjemniejsza i będzie sprawnej przebiegać. Nie ma nic gorszego niz praca na wolnym internecie i w niewygodnym fotelu.

Szymonka

Postautor: Szymonka » 12 paź 2015 16:54

Moim zdaniem, bardzo wazne są tez innowacyjne rozwiązania w biznesie. Wiadomo, że chcemy by te rozwiązania były bezpieczne.

Freddy

Postautor: Freddy » 14 paź 2015 21:40

Ja mam własny sklep. Chce rozszerzyć asortyment i zacząć współprace z firmą izch.pl, która zajmuje sie sprowadzaniem towaru z Chin. I można u nich niewielkie ilości towaru zamawiac. Co jest ważne - z ich strony jest bardzo duża współpraca i pomoc.

Rammsteinka
Kontaktowanie:

Postautor: Rammsteinka » 19 paź 2015 10:34

Odpowiednia wysokość kapitału, to podstawa. Z tysiącem złotych nie otworzymy dobrze prosperującej firmy, ale jeśli mamy kilkanaście tysięcy lub kilkadziesiąt tysięcy, to możemy założyć biznes w kilku branżach.

Wróć do „Jak to robią inni...”