Jak otworzyć dobrze prosperujący biznes

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.
Awatar użytkownika
tamirka
Kontakt:

Jak otworzyć dobrze prosperujący biznes

Post autor: tamirka » 20 cze 2014 13:36

Od jakiegoś czasu szukam swojego miejsca na biznes. Najbardziej znam się na handlu. Pochodzę z 100 tys miasta. Właściwie już wszystko tutaj jest. Nie szukam sprawdzonej recepty. Liczę tylko na burzę mózgów - co może się udać, a co nie?

Awatar użytkownika
kier
Kontakt:

Re: Jak otworzyć dobrze prosperujący biznes

Post autor: kier » 20 cze 2014 16:49

Większość branż jest już pewnie zajętych. Mam tutaj na myśli branżę spożywczą, odzieżową itd. Moja siostra nawiązała współpracę z hurtownią produktów farmaceutycznych, perfumeryjnych i erotycznych PUH KA-JA Jacek Stempin. Z tego co z nią rozmawiałam, to mają tam korzystne warunki współpracy: 6-miesięczną możliwość zwrotu towaru, odroczenie terminu płatności, dostarczanie wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych, gazetek, banerów itd. No i marże na produkty są wysokie - sięgają od 100 do 200%.

aldonaxx

Post autor: aldonaxx » 04 lip 2014 14:38

Przede wszystkim dobra reklama w sieci- to podstawa, każdego biznesu. Dla mnie takie usługi wykonuje firma skuteczni.pl, na dodatek mają bardzo ciekawą ofertę linków sponsorowanych i marketingu szeptanego.

zakupoholiczka

Post autor: zakupoholiczka » 28 lip 2014 22:22

Według mnie ważne są:
1. Pomysł
2. Rozeznanie rynku i dokładna analiza konkurencji i zapotrzebowania na określony produkt/usługę
3. Przygotowanie biznes planu
4. Przygotowanie strategii marketingowej
5. Wdrażanie

:)

protectfin
Kontakt:

Post autor: protectfin » 29 lip 2014 11:19

czy na pewno wszystko już tam jest? wątpię

Karolcia89

Post autor: Karolcia89 » 18 sie 2014 08:31

nie tak dawno bo tydzień temu trafiłam całkiem przez przypadek na ciekawą stronę dopierwszejpracy.pl jest to poradnik głównie dla początkujących młodych ludzi którzy zaczynają swoją karierą zawodową i nie wiedzą od czego zacząć. Czy zakładać własny biznes czy na razie nabrać doświadczenia poprzez pracę u innego pracodawcy ale myślę że też bardziej doświadczeni znajdą tutaj coś ciekawego.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 25 sie 2014 13:24

Moim zdaniem podstawą sukcesu jest dobre rozpoznanie w zakresie otwierania nowej działalności, wszystkich formalności, wymogów i opłat z tym związanych, dlatego uważam, że nie powinno się robić tego zbyt pochopnie. W przypadku sklepu internetowego dobrze jest też wiedzieć kiedy dojdzie przelew i według tego ustalać czas realizacji przesyłki tak, żeby klient był dobrze poinformowany i co za tym idzie - zadowolony z zakupów.

Keira

Post autor: Keira » 08 wrz 2014 12:02

Ciężko właśnie coś otworzyć bo każdy myśli że już wszystko jest , trzeba mieć bardzo dobry pomysł żeby się udało :)

KasiaPal

Post autor: KasiaPal » 11 wrz 2014 15:51

W dzisiejszych czasach nie jest to łatwe, ale upór i wiara w powodzenie projektu uskrzydlają.
Znam kilka dobrych przykładów kobiecego sukcesu, z własnego podwórka, Wy zapewne również!

anja87

Post autor: anja87 » 01 paź 2014 09:14

według mnie najwazniejsze jest rowniez zabezpieczenie płatnosci i wymyslenie takiego systemu żeby nie tracic kasy, ja miałam kilka razy taka sytuacje ze ktos nie popatrzył na jakie konto ma przelac kase i poszło bo sklepu o bardzo podobnej nazwie do mojej :( ostatnio na yt widziałam dość fajny filmik o tym jak mozna zabezpieczycx takie transakcje:

moze sie komus przyda :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to robią inni...”