Do dłużnika - po ludzku

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.
kubiaczka

Re: Do dłużnika - po ludzku

Postautor: kubiaczka » 16 sty 2017 22:50

To biuro detektywistyczne ze śląska bia.com.pl pomaga w odzyskaniu długu. Są szybcy i co najważniejsze skuteczni. Myślę, że taka forma jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Znam ich, ponieważ bardzo pomogli mojej siostrze, a wydawało się, że nic już nie odzyska. Dłużnik przepadł jak kamień w wodę, ale na szczęście dzięki nim ma pieniądze z powrotem.

JuloRyba

Postautor: JuloRyba » 07 lut 2017 16:15

Karina37 pisze:Czy można jakoś po ludzku odzyskać dług?
Czy od razu bawić się w sądy?

To zalezy tylko i wyłącznie od tego z kim masz do czynienia po drugiej stronie. ja też miała kiedyś "po ludzku" podejście. Rok się prosiłam grzecznie, przypominałam, w końcu i tak całego długu nie odzyskałam, ale machnęłam ręką by nie musieć już się z tą osobą kontaktować. Teraz chyba odczekałabym np. kwartał i poprosiła prawnika o wsparcie, zamiast wykazywać się dobrą wolą.

pracowita

Postautor: pracowita » 16 lut 2017 08:43

Jak ktoś jest uczciwy to zapłaci, jak dłużnik to świnia to i tak nie odzyskamy grosza. Może przecież gdzieś wyjechać, gdzie go nikt nie znajdzie, nawet do Amazonii.

Czoszanier

Postautor: Czoszanier » 16 lut 2017 11:40

Ja się zgadzam z tym, że wszystko zależy od sytuacji. Czasem ludzie sobie nie radzą z życiem, ale wystarczy im pomóc, coś podpowiedzieć. Wiem co mówię, bo moja siostra miała problemy z zadłużeniem i w ogóle nie radziła sobie z finansami. Starałem się jej pomóc finansowo, ale dopiero jak zacząłem jej pokazywać jakieś blogi finansowe albo poradniki to jakoś się zebrała w sobie i zorganizowała się, sama spłaciła długi i nauczyła się oszczędzać.

Wróć do „Jak to robią inni...”