Klub edukacji muzycznej dla dzieci.Co sądzicie?

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Asia

Klub edukacji muzycznej dla dzieci.Co sądzicie?

Post autor: Asia » 27 kwie 2011 12:25

Witajcie,

zastanawiam się nad założeniem klubu edukacji muzycznej dla dzieci od urodzenia do lat wczesnoszkolnych.Było by to miejsce gdzie prowadzone byłyby zajęcia rozwijające zdolności i wrażliwość stricte poprzez muzykę,prowadzone przez profesjonalnych muzyków kochających pracę z dziećmi np.rytmika,logorytmika,muzykoterapia,nauka gry na instrumentach,śpiew.Miejsce gdzie odbywałyby się koncerty specjalnie dla dzieci.
Z tego co znalazłam w internecie,jest tylko jedno takie miejsce w Warszawie.
Jak myślicie,czy w Poznaniu takie miejsce ma szansę utrzymania i czy cieszyło by się zainteresowaniem?

olgasza
Kontakt:

Re: Klub edukacji muzycznej dla dzieci.Co sądzicie?

Post autor: olgasza » 27 kwie 2011 16:00

hej, to coś podobnego jak szkoły muzyczne Yamaha? Bo u nas jest tylko cos takiego, jesli chodzi o edukację muzyczną najmłodszych dzieci. Niestety trudno mi powiedzieć, na ile to może być opłacalne. Jeśli miałabyś naprawdę profesjonalną kadrę i jakieś autorskie atrakcyjne zajęcia, to możliwe, ale wydaje mi się, że konkurencja jest spora. Może na początek podpiąć się pod już istniejący Klubik Malucha i tam poprowadzić zajęcia, żeby trochę rozpoznać rynek?
Jest coś takiego jak Kreatywka - może tam znajdziesz jakąś inspirację, oni poszukują instruktorek i koordynatorek zajęć, coś jakby franczyza, może to być taki krok pośredni przed założeniem czegoś własnego: http://www.kreatywka.pl/index.php?id=142,427,0,0,1,0

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 27 kwie 2011 18:59

Myśle ze to fajny pomysł-trudno jednak powiedzieć na ile opłacalny. U Lilci w przedszkolu są zajecia taneczne dla maluchów i jest to super sprawa. Myśle ze gdyby obok zajęć typowo muzycznych były też ruchowe to miałoby to szanse bycia.

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 27 kwie 2011 22:19

Fajny pomysł, ale dobrze byłoby się zorientować czy w okolicy nie istnieją już inne instytucje jak przedszkola, żłobki, zajęcia dodatkowe prowadzone przez innych oferujące podobne zajęcia. Spotyka się teraz np. prywatne przedszkola o profilu muzycznym.
Ja jako mama byłabym zainteresowana zapisaniem dziecka na tego typu zajęcia, bo uważam, że my jako naród za bardzo muzykalni nie jesteśmy. Wiadomo jak wygląda to w przedszkolach i szkołach publicznych, muzyka traktowana jest raczej po macoszemu, brakuje dobrej kadry...
Ania

kreatynka

Post autor: kreatynka » 26 lis 2013 13:46

Śpiewanie. Uważam to za bardzo dobry pomysł, oczywiście jeśli dziecko chce iść w tym kierunku. Ja swoje dziecko wysłałam do szkoła muzyczna kraków . Prócz lekcji śpiewu mają tam również występy sceniczne i myślę, że jest to dobry sposób na budowanie charakteru dziecka.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 05 lut 2015 15:47

Jeśli chodzi o muzykę to ta sklep-muzyczny.com.pl ma duży wybór sprzętów muzycznych. Polecam.

Romi81

Post autor: Romi81 » 05 lut 2015 19:54

Bardzo fajny pomysł, sama bym swoje dziecko wysłała do takiego klubu, świetna sprawa, fajny rozwój dla dziecka

Packa

Post autor: Packa » 01 cze 2015 16:15

Moim zdaniem warto od najmłodszych lat dzieci przekonywać do muzyki. Na sklep-muzyczny.com.pl
znajdziecie sporo instrumentów muzycznych. Myślę, że jeśli dziecko interesuje się jakimś instrumentem, to warto mu go zakupić.

3Zee

Post autor: 3Zee » 11 cze 2015 11:29

O kurczę, bardzo fajny pomysł, zastanawia mnie czy wypalił;) muzyka to świetna sprawa, ma bardzo dobry wpływ na rozwój;) oczywiście odpowiednia;D

Nallta

Post autor: Nallta » 27 cze 2015 03:48

Pomysł bardzo mi się podoba;) muzyka ma dobroczynny wpływ na rozwój, a przy okazji dziecko może zainteresuje się grą na jakimś instrumencie?;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”