Myślę o sklepie internetowym

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Marluka
Kontakt:

Re: Myślę o sklepie internetowym

Post autor: Marluka » 09 sie 2016 13:50

Sklepy powstają jak grzyby po deszczu. mało jednak kto wie, że samo postawienie sklepu internetowego nie wystarcza. Potrzebna jest jeszcze jego promocja.

Awatar użytkownika
allex6

Post autor: allex6 » 17 sie 2016 09:25

Teraz trzeba mieć w zanadrzu dobry, niebanalny pomysł, aby móc się wybić, bo konkurencja nie śpi i nie jest mała.
Dużo osób postanowiło w ostatnich latach pozakładać taki biznes, przez to ciężko się wybić i promocja staje się najważniejszą częścią założenia działalności gospodarczej, aby w ogóle przyciągnąć klientów.
Poza tym, że nie trzeba myśleć o siedzibie firmy, bo możemy z niej zrobić nasz własny dom, to o innych aspektach jak przy normalnej firmie trzeba niestety pomyśleć, czyli o księgowości, kontakcie z klientem, reklamie - od tego się nie ucieknie.

mamcia78
Kontakt:

Post autor: mamcia78 » 25 wrz 2016 00:39

Sklep internetowy to dobry biznes, pod warunkiem,że wypełni on lukę w rynku. Niestety branża niemowlęca i dziecięca jest tak potężna,że ciężko ci będzie przebić się ze sklepem z odzieżą.

hannaa89
Kontakt:

Post autor: hannaa89 » 25 lip 2017 11:52

Sklep internetowy można założyć samodzielnie, koszty są wtedy znacznie niższe - można to zrobić choćby na jakiejś platformie sklepowej, typu pasejo, prestashop, czy shoper. Najlepiej postawić go na serwerze VPS, choć myślę, że na początek powinien wystarczyć hosting dzielony - sprawdźcie ten cal.pl działa bez problemów i ma dobre parametry.

matyy

Post autor: matyy » 30 lip 2017 20:49

Masz racje, ze do tego, aby postawic i utrzymac wlasny sklep internetowy, potrzebny jest juz lepszy hosting - a mianowicie VPS. Niezla oferte na rynku ma teraz firma Statnet - od 14zl/msc juz jest najtansza konfiguracja, a nie jest wcale taka slaba:

1x2 GHz mocy CPU
1 GB pamięci RAM
10 GB powierzchni SSD
nielimitowany transfer

Awatar użytkownika
justdobosz21

Post autor: justdobosz21 » 10 sie 2017 11:59

jeżeli dużo zainwestujesz w reklame, to możesz odnieść sukces ;) ważna jest siła przebicia 8-)

ela677

Post autor: ela677 » 26 paź 2017 19:13

Sklep internetowy to dobry pomysł, ale nalezy postawić na jakość. Podstawową sprawą, na którą musisz zwrócić uwagę, to funkcjonalność sklepu. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej paltformy. Sklep musi być funkcjonalny. To zapewni Ci sklep magento od firmy Aurora Creation. Z intuicyjnym panelem administracyjnym, łatwo będzie Ci go obsługiwać. Masz pełną kontrolę nad wyglądem, zawartością i funkcjonalnością sklepu. I masz tam wszystkie niezbędne narzędzia do jego prowadzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”