Myślę o sklepie internetowym

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Marluka
Kontakt:

Re: Myślę o sklepie internetowym

Post autor: Marluka » 09 sie 2016 13:50

Sklepy powstają jak grzyby po deszczu. mało jednak kto wie, że samo postawienie sklepu internetowego nie wystarcza. Potrzebna jest jeszcze jego promocja.

Awatar użytkownika
allex6

Post autor: allex6 » 17 sie 2016 09:25

Teraz trzeba mieć w zanadrzu dobry, niebanalny pomysł, aby móc się wybić, bo konkurencja nie śpi i nie jest mała.
Dużo osób postanowiło w ostatnich latach pozakładać taki biznes, przez to ciężko się wybić i promocja staje się najważniejszą częścią założenia działalności gospodarczej, aby w ogóle przyciągnąć klientów.
Poza tym, że nie trzeba myśleć o siedzibie firmy, bo możemy z niej zrobić nasz własny dom, to o innych aspektach jak przy normalnej firmie trzeba niestety pomyśleć, czyli o księgowości, kontakcie z klientem, reklamie - od tego się nie ucieknie.

mamcia78
Kontakt:

Post autor: mamcia78 » 25 wrz 2016 00:39

Sklep internetowy to dobry biznes, pod warunkiem,że wypełni on lukę w rynku. Niestety branża niemowlęca i dziecięca jest tak potężna,że ciężko ci będzie przebić się ze sklepem z odzieżą.

hannaa89
Kontakt:

Post autor: hannaa89 » 25 lip 2017 11:52

Sklep internetowy można założyć samodzielnie, koszty są wtedy znacznie niższe - można to zrobić choćby na jakiejś platformie sklepowej, typu pasejo, prestashop, czy shoper. Najlepiej postawić go na serwerze VPS, choć myślę, że na początek powinien wystarczyć hosting dzielony - sprawdźcie ten cal.pl działa bez problemów i ma dobre parametry.

matyy

Post autor: matyy » 30 lip 2017 20:49

Masz racje, ze do tego, aby postawic i utrzymac wlasny sklep internetowy, potrzebny jest juz lepszy hosting - a mianowicie VPS. Niezla oferte na rynku ma teraz firma Statnet - od 14zl/msc juz jest najtansza konfiguracja, a nie jest wcale taka slaba:

1x2 GHz mocy CPU
1 GB pamięci RAM
10 GB powierzchni SSD
nielimitowany transfer

Awatar użytkownika
justdobosz21

Post autor: justdobosz21 » 10 sie 2017 11:59

jeżeli dużo zainwestujesz w reklame, to możesz odnieść sukces ;) ważna jest siła przebicia 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”