Myślę o sklepie internetowym

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Mariolka

Myślę o sklepie internetowym

Post autor: Mariolka » 03 mar 2011 11:27

Ale z czym...chcę sprzedawać artykuły dla dzieci...może to wypali.
Chce ściągać produkty (tylko z atestami) z Chin..konterener -> sklep internetowy.

olgasza
Kontakt:

Re: Myślę o sklepie internetowym

Post autor: olgasza » 03 mar 2011 11:58

hmm, szczerze? We mnie raczej nie znajdziesz klientki :-)
Sprowadzanie towaru z Chin nie jest dla mnie powodem do chluby, nawet jeśli zamierzasz sprowadzać zabawki z atestami. Było kilka głośnych przypadków wycofania zabawek produkowanych w Chinach, mimo że były to renomowane firmy jak Mattel czy Fisher Price, i teoretycznie posiadały atesty bezpieczeństwa.
Wydaje mi się, że w Polsce rośnie świadomość społeczna dotycząca zagrożeń w związku z chińskimi produktami. Owszem te rzeczy są tanie, ale w wielu przypadkach toksyczne i nietrwałe, no i produkowane w warunkach, które trudno nazwać godziwymi. Bałabym się na tym opierać biznes.

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 03 mar 2011 12:02

Olgasza, ale większość zabawek, nawet tych najbardziej renomowanych firm produkowanych jest w Chinach. Może o takie zabawki chodzi Marioli?

Ja osobiście jeśli mam być szczera chcąc kupić zabawkę przez Internet najpierw idę na Allegro i zazwyczaj tam ją kupuję.

olgasza
Kontakt:

Post autor: olgasza » 03 mar 2011 13:15

Tak, wiem, że większość rzeczy tzw. markowych pochodzi z Chin, zabawki, sprzęt elektro i ubrania też, ale wszystkie "no name'y" kojarzą się mi się z chińską tandetą, staram się wybierać raczej produkty zrobione w UE.
Tak czy siak najważniejszy w każdym sklepie jest dobór asortymentu - produkty dla dzieci to takie szerokie pojęcie, że chyba warto się w czymś specjalizować albo mieć jakiś produkt niedostępny w innych sklepach.

which

Post autor: which » 27 mar 2011 22:20

Osobiście, jeżeli już kupuję, to specjalnie wyszukuję i wybieram zabawkę wyprodukowaną w Polsce. OSTATNIM wyborem byłaby zabawka wyprodukowana w Chinach. Nie oszukujmy się jednak, 90% obecnych na rynku zabawek jest chińskiej produkcji.

Awatar użytkownika
agrawa
Kontakt:

Post autor: agrawa » 27 lip 2011 17:59

ja myślę, że ściąganie towaru z Chin to jest i jeszcze długo będzie bardzo dochodowy interes. Świadomość wśród Polaków może i rośnie, ale i tak kupujemy jeszcze dużo rzeczy, które produkowane są w Chinach z jednego względu - cena!!! dlatego też kupujemy na allegro, a nie w sklepach internetowych.
Na dzieciach, tzn. artykułach dla dzieci można bardzo dużo zarobić. Dlaczego? Dlatego, że rodzice rzadko na dzieciach oszczędzają. Na wielu artykułach nie ma informacji, że są wyprodukowane w Chinach, ale np. wyprodukowane dla Fisher Prise lub przez Fisher Prise.
Ja myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Jeśli masz kase żeby zainwestować i masz kontakty z kimś kto ci to ściągnie z Chin - nie zastanawiaj się!!! na allegro też możesz mieć sklep i sprzedawać z mniejszą marżą dla allegro

mars

Post autor: mars » 16 sie 2011 07:33

Musisz wziąć pod uwagę tylko jedną rzecz , jeśli chodzi o artykuły dla dzieci to jest ogromna konkurencja , przez którą trudno się przebić , jest sporo firm , które równiez sprzedają towar z Chin , jednak przez to , że zamawiają dużo, mają spore rabaty na ten towar, a co za tym idzie konkurencyjne ceny , zastanów się czy będziesz mogło sobie na takie same ceny pozwolić .

abcbram

Post autor: abcbram » 05 lut 2013 12:01

Sklep internetowy to dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Biznesmenka

Post autor: Biznesmenka » 11 mar 2013 11:40

Sklep internetowy z zabawkami itp to nie jest zły pomysł, ale ja raczej nie chwaliłabym się na prawo i lewo, że sprowadzam je z Chin, choć tego faktu też nie można jakoś bardzo zatajać. Oczywiście to nie przestępstwo, ale produkty te nie mają zbyt dobrej opinii. Warto za to już w sklepie zrobić sobie podział np. na zabawki dla dziewczynek i chłopców itd, żeby można było się łatwiej połapać. I gdzieś tam, w zakładce "o nas" czy "o sklepie" czy jak tam to sobie nazwiesz, będziesz musiała wspomnieć coś jednak, skąd pochodzą te zabawki, ale w tym samym miejscu najlepiej pokaż wszystkie atesty. Wydaje mi się, że ludzie na to patrzą.

Awatar użytkownika
Madzia Datura
Kontakt:

Post autor: Madzia Datura » 11 mar 2013 11:52

Biznesmenka pisze:Sklep internetowy z zabawkami itp to nie jest zły pomysł, ale ja raczej nie chwaliłabym się na prawo i lewo, że sprowadzam je z Chin, choć tego faktu też nie można jakoś bardzo zatajać. Oczywiście to nie przestępstwo, ale produkty te nie mają zbyt dobrej opinii. Warto za to już w sklepie zrobić sobie podział np. na zabawki dla dziewczynek i chłopców itd, żeby można było się łatwiej połapać. I gdzieś tam, w zakładce "o nas" czy "o sklepie" czy jak tam to sobie nazwiesz, będziesz musiała wspomnieć coś jednak, skąd pochodzą te zabawki, ale w tym samym miejscu najlepiej pokaż wszystkie atesty. Wydaje mi się, że ludzie na to patrzą.
Przecież bardzo ważne jest to żeby takie zabawki przede wszystkim były bezpieczne dla dzieci, a z tymi z Chin różnie bywa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”