jak założyć działalność

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
marciocha

Re: jak założyć działalność

Postautor: marciocha » 15 lip 2014 16:55

Ja otworzyłam działalność parę lat temu i we wszystkim pomogła mi księgowa. Do tej pory mi pomaga w rozliczeniach i podpowiada, gdzie mogę się zgłosić po jakieś dodatkowe profity. Pomoc księgowa jest na wagę złota:)

Sabina30

Postautor: Sabina30 » 16 lip 2014 10:43

Ja z księgowością to sobie poradzę:) przynajmniej zaoszczędzę

poleczka

Postautor: poleczka » 21 lip 2014 18:25

W urzędach miasta powinien być oddział doradczy dla osób zakładających działalność.

margo903

Postautor: margo903 » 08 wrz 2014 18:13

Na początku zawsze wydaje się, że wszystko jest bardzo trudne. Ja miałam pomysł, środki i wsparcie bliskich. Odważyłam się i to, co osiągnęłam zawdzięczam swojej pracy i uporowi, ale także samodokształcaniu sie i korzystaniu z wielu szkoleń, warsztatów i kursów. Myślę, że inwestowanie w siebie przynosi rezultaty. Dla tych, którzy maja obawy, nie wiedzą co i jak zacząć polecam takie szkolenia właśnie. Ważne, by korzystać z kursów organizowanych przez dobrze przygotowane firmy, dysponujące wiedzą, świetnymi trenerami, doświadczeniem. Dla tych, którzy gubią się w przepisach (szczególnie podatkowych) fajne szkolenie organizuje AVENHANSEN w Warszawie (chociaż można poszukać także w innych miastach), na początek wystarczy, by umieć poruszać się wśród przepisów i nie popełniać błędów, które mogą niestety drogo kosztować.

kreatynka

Postautor: kreatynka » 23 paź 2014 11:12

Jeśli potrzebujecie postawić osobny budynek, to pomyślcie o budownictwie modułowym. Będziecie go mieć znacznie szybciej, a firma taka jak Hepamos zajmie się wszystkim kompleksowo. Możecie sobie pooglądać realizacje takich budynków. Jeśli zależy Wam na czasie, to będzie to dla Was idealne rozwiązanie.

Sanczeska

Postautor: Sanczeska » 04 gru 2014 19:28

Chyba nie miałam na tyle odwagi i konkretnego pomysłu by założyć własną działalność, ale okazuje sie ze to nie jest takie trudne. Trafiłam niedawno na takie ogłoszenie dla ajentów Żabki. Zastanawiam się czy nie otworzyć jej w mojej okolicy. To raczej pewna działalność bo ludzie gdzieś zakupy muszą robić.

kreatynka

Postautor: kreatynka » 09 gru 2014 17:27

Z założeniem działalności jest dość dużo zachodu, ale żeby utrzymać pracowników i całą resztę w ryzach to już wyzwanie. Polecam artykuł http://www.praca-gliwice.info/porady-dl ... pracownika. W trakcie życia wielokrotnie wymieniamy dowód osobisty. W takiej sytuacji pracodawca musi dopilnować, aby posiadać aktualne dane pracownika.

Dariana

Postautor: Dariana » 29 gru 2014 11:53

To jeszcze zależy jakiego rodzaju ta działalność.

petunia4

Postautor: petunia4 » 16 sty 2015 16:08

Jak założyć działalność, to tylko z pomocą księgowego:) Ja nie dałabym rady sprostać tym wszystkim formalnościom i rozliczeniom.

dannyt

Postautor: dannyt » 26 sty 2015 16:43

Z całą pewnością warto skorzystać z pomocy ekspertów, jeśli myślimy o założeniu większej działalności. Przed rozpoczęciem współpracy koniecznie zapoznajmy się z opiniami na temat danego specjalisty. Nie śpieszmy się. Mamy bardzo szeroki wybór. Zadbajmy o to aby zadbać o każdy szczegół. Mnie sprawy formalne także przerastają.

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”