Własna kawiarnia

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
zuzia.gola

Własna kawiarnia

Postautor: zuzia.gola » 24 paź 2016 22:55

Od czego zacząć zakładając kawiarnie? U nas brakuje takie dla mam z dziećmi, aby one mogły spokojnie wypić kawę a dzieciaczki miały gdzie się pobawić. Nie bardzo się orientuje w temacie a nie chciałabym stracić wszystkich oszczędności.

adax123

Re: Własna kawiarnia

Postautor: adax123 » 25 paź 2016 13:31

Tutaj jest wiele różnych kwestii do rozpatrzenia, ale jako przedsiębiorca muszę zwrócić Ci uwagę na kilka spraw.

Bardzo liczy się branding takiej kawiarni, nazwa i dobrze sparowane logo to ponad połowa sukcesu, jeżeli zrobi ci jeszcze to jakaś profesjonalna agencja interaktywna (polecam ich --> http://widely.pl/ ), która dostosuje to pod twoje buyer persony to masz ponad 80% powodzenia biznesu. Następnie wchodzi kwestia, samej promocji lokalu, musisz być obecna w internecie: strona www, facebook i instagram, to są kanały gdzie znajdziesz pewnie swoją grupę docelową.

Nie pakuj się w żadne ulotki, bilbordy reklamę w prasie. Bo szkoda twoich pieniędzy i czasu.

Jeżeli chcesz pogadać bardziej profesjonalnie o biznesie to zapraszam na prywatną wiadomość, chętnie opowiem Ci jak to się robi :)
Biznesmen z piekła rodem :twisted: :twisted:

ewelina546

Postautor: ewelina546 » 28 paź 2016 23:07

Z tego co wiem to tutaj organizują takie szkolenia, które przygotowują do otwarcia kawiarni http://www.pankawa.pl . Zobacz może akurat mają coś w niedługim czasie. Takie szkolenie to podstawa i dobrze że o tym pomyślałaś.

rafek34

Postautor: rafek34 » 30 paź 2016 01:09

Myślę że takie właśnie szkolenie to bardzo rozsądne rozwiązanie . Wiadomo że kasy trochę trzeba włożyć w taką kawiarnię a szkoda by było potem po 2 latach ogłaszać upadłość, skoro specjaliści są w stanie pomóc i przygotować do prowadzenia takiego interesu.

goldensilver

Postautor: goldensilver » 07 lis 2016 22:50

Fajny pomysł na biznes bo dobrych kawiarni nadal jest mało. Jeśli nie masz w ogóle doświadczenia w biznesie to takie szkolenie faktycznie może się przydać. Mi nadal brak miejsc gdzie można się napić pysznej kawy i zjeść dobre ciacho, ale takie naprawdę dobre. Jakość produktów to myślę podstawa aczkolwiek nie jedyny ważny element, aby biznes ruszył.

paczusia

Postautor: paczusia » 13 lis 2016 22:52

dokładnie! sama chętnie bym poszła do takiej kawiarni :) otwieracie taki biznes!!!

majja449s

Postautor: majja449s » 14 lis 2016 11:14

No taki biznes jest naprawde warty zastanowienia się i przemyślenia.

paczusia

Postautor: paczusia » 14 lis 2016 13:46

ewelina546 pisze:Z tego co wiem to tutaj organizują takie szkolenia, które przygotowują do otwarcia kawiarni http://www.pankawa.pl . Zobacz może akurat mają coś w niedługim czasie. Takie szkolenie to podstawa i dobrze że o tym pomyślałaś.

Ewelina a może brałaś udział w tym szkoleniu w Pan Kawa? jeśli tak to możesz powiedzieć jak ono wygląda?

aniaola37

Postautor: aniaola37 » 16 lis 2016 19:09

Polecałbym od znalezienia lokalu i firmy zaopatrującej Twoją kawiarnię w produkty :) Co do lokalu polecam przejść się po mieście i poszukać dobrej lokalizacji. W kwestii produktów jest kilka dobrych firm, np: http://www.savpol.pl ;) Powodzenia!

looppsak
Kontaktowanie:

Postautor: looppsak » 02 gru 2016 14:59

Fajny pomysł. Ważne, żeby lokal był w dobrym miejscu.

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”