Pomysł na biznes

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Ela1595

Re: Pomysł na biznes

Post autor: Ela1595 » 27 cze 2016 11:44

Ja przed rozpoczęciem jakiegokolwiek biznesu najpierw przeprowadziłabym badanie rynku. Po co zakładać kolejną identyczną firmę. Lepiej wstrzelić się w nisze i oferować coś czego jeszcze nikt nie robi. Wtedy szybko będziemy mieć popyt. Ja przeprowadzałam takie badania przy wsparciu firmy Lemniscate. Ich analizy były dla mnie bardzo przydatne. Zobrazowali mi sytuację na rynku i przedstawili zapotrzebowanie potencjalnych klientów. Dzięki temu mogłam odpowiednio dopasować ofertę i stworzyć dobry biznesplan.

amelka

Post autor: amelka » 29 cze 2016 15:19

A co sadzicie o sklepie internetowym z butami dla kobiet, mężczyzn i dzieci?
Trafiłam wczoraj na hurtownie obuwia swietnej jakości i zastanawiam się nad otwarciem biznesu.
Od dawna chodzi mi to po głowie ale jakoś nigdy nie mogłam się zdecydować.

iza.izabela

Post autor: iza.izabela » 01 lip 2016 19:08

Ja zamierzam rozkręcić biznes, wspólnie z koleżanką, w branży fitness. Wybieram się na zbliżające się targi branżowe - FIWE, czyli Fitness & Wellness, żeby jak najwięcej podpatrzeć i jak najwięcej się dowiedzieć. To największe takie targi w Polsce i w tej części Europy, więc pokładam wiele nadziei w tym wydarzeniu :) Myślę, że taki event gromadzi pasjonatów sportu, ale też osoby, które prowadzą biznes o takim profilu i takie które, jak ja, dopiero się do tego przymierzają.

aneczka22

Post autor: aneczka22 » 02 lip 2016 14:26

A co byscie powiedzialy na temat zalozenia wlasnego przedszkola? Ja na przyklad zawsze lubilam dzieci i nie mialabym nic przeciwko takiej pracy. Na tej stronie https://www.portaloswiatowy.pl/bezpiecz ... opieka-777 jest wiele na temat szkolen i zarzadzania tak placowka.

Kamelia

Post autor: Kamelia » 04 lip 2016 13:13

Biznes budować najlepiej na pasji. Nie każdy nadaje się do jego prowadzenia. Pasja zrobi swoje. Powoli i do celu.

Amelia

Post autor: Amelia » 05 lip 2016 10:49

Fajną opcją jak ktoś już prowadzi biznes i chciałby rozszerzyć działalność jest sprzedaż ubezpieczeń na tej zasadzie cuk.

ludwiczka

Post autor: ludwiczka » 12 lip 2016 16:11

Zdecydowanie zgadzam się ze stwierdzeniem, że podstawą przy prowadzeniu biznesu jest pasja. Nie wyobrażam sobie prowadzić działalności, której w gruncie rzeczy nie znoszę.

bella91

Post autor: bella91 » 06 wrz 2016 12:31

Pomysł wydaje mi się być całkiem ciekawy, myślę, że ma szansę powodzenia.
Na twoim miejscu skorzystałabym z doradztwa biznesowego.
Może ci się bardzo przydać na początku prowadzenia działalności. Ja właśnie przygotowuję biznesplan. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to od nowego roku ruszam z DG.

Beti78

Post autor: Beti78 » 09 wrz 2016 13:34

Ja z kolei znalazłam stronę rybkodajnia.pl - strona fajnego pomysłu na biznes. Chodzi o otwieranie na zasadach franszyzy mobilnej smażalni ryb. Pomyślcie jak duża jest polska, a smażalnie są praktycznie tylko nad morzem i trochę w górach. A tutaj mamy smażalnię mobilną - tak myślę sobie ze na każdym festynie jest opór stoisk z kiełbaską z grilla. Smaczna rybka taka jak nad morzem byłaby chyba chodliwa.

amelka

Post autor: amelka » 27 wrz 2016 10:52

Pomysł z tą restauracją na kółkach jest ciekawy ale nie każdy chyba się nadaje do czegoś takiego:) Ja nie mogłabym jeździć z restauracją po kraju. Myślę raczej o biznesie który pozwoli mi się zatrzymać w jednym miejscu na dłużej. Po głowie chodzi mi hala produkcyjna, mam już nawet na oku maszyny i staram się o dotację. Mam nadzieję, że wszystko wypali a jeśli nie to będę szukać innego sposobu na zarabianie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”