Pomysł na biznes

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
green.eyes87

Re: Pomysł na biznes

Postautor: green.eyes87 » 30 kwie 2016 23:39

Czasem gdy nie ma zbyt pewnego pomysłu warto zdać się na przetarte szlaki... I może skorzystać z franczyzy? Tym bardziej, że baza jest bardzo rozwinięta i jest z czego wybierać.

Awatar użytkownika
anniee

Postautor: anniee » 12 maja 2016 10:29

Hej, planuje otwarcie firmy handlowej i chciałabym poznać waszą opinię na temat faktoringu, czy faktycznie jest lepszy od kredytu? Widziałam ofertę kuke-finance.pl i faktycznie może mi to pomóc w utrzymaniu płynności finansowej. Liczę na wasze opinie!

bella91

Postautor: bella91 » 16 maja 2016 19:43

Ja od jakiegoś czasu myślę o produkcji. Znalazłam części do przenośników taśmowych i teraz szukam hali.
Od dawna mam ułożony biznesplan ale zawsze wydawało mi się, ze to nie wypali.
Teraz mam niemalże 90% pewności, że się uda;)
Tak naprawdę każdy pomysł na biznes jest dobry. Trzeba tylko wiedzieć jak się za niego wziąć i ciężko pracować na sukces.

Kamczatka

Postautor: Kamczatka » 25 maja 2016 08:04

A ja myślę o tym, by otworzyć lombard. W sumie jest ich i tak dużo, jednakże jakoś nie spotkałam się z sytuacją, by któryś zbankrutował. Nie powiem, inspiracją dla mnie jest niedaleki, będący na rynku dosyć długo i ciągle się rozwijający. Co myślicie o takiej formie prowadzenia działalności, jako uzupełnienie już prowadzonych biznesów?

Szymonka

Postautor: Szymonka » 09 cze 2016 15:12

Pomysł, zawsze jest podstawa udanego biznesu, ale trzeba też pomyśleć o tym jak dany pomysł zrealizować by na nim zarobić. Mojemu znajomemu udało się rozkręcić produkcje mebli. Ma u siebie fronty akrylowe, które są dobrej jakości. Zamawia je u zewnętrznej firmy ale dzięki temu zainteresował lokalnych Klienów.

elwirunia1

Postautor: elwirunia1 » 22 cze 2016 13:47

Mnie interesowała zawsze gastronomia. Iw tym kierunku zastanawiam się nad rozwinięciem skrzydeł jako własna firma. Jednak myślę nad pizzerią i najlepiej jako franczyzę. Znalazłam kilka ofert i analizuję aktualnie. Dość ciekawie wygląda piramidpizza.pl, dlatego, że ma inny styl oraz własny pomysł pizzy, co ją wyróżnia na tle konkurencji.

Aanka123

Postautor: Aanka123 » 26 cze 2016 19:22

Dobry pomysł to podstawa, ale często trudno jest się zdecydować na coś konkretnego. W internecie można znaleźć wiele pomysłów na swój własny biznes. Parę inspiracji i ciekawych rozwiązań widziałam na stronie http://www.portalkadrowy.pl, może warto zerknąć.

anika7

Postautor: anika7 » 27 cze 2016 06:11

Słyszałam, że całkiem nieźle się zarabia na wszelkich pracach na wysokościach, dlatego zastanawiałam się nad rozkręceniem jakiegoś biznesu z tym właśnie związanego - jakieś mycie okien w wieżowcach albo rozwieszanie i konserwacja reklam/bilbordów. Za granicą (Niemcy, Holandia, Belgia np) podobno bardzo dobrze za to płacą. Zastanawiam się tylko, ile w to należałoby zainwestować na początku pieniędzy. Gdyby zacząć powiedzmy od 4-5 osobowej ekipy. Wyszukałam stronkę z odpowiednim sprzętem, rzeczywiście szeroki asortyment, jest w czym wybierać, ale nie widzę nigdzie cen. Poza tym, czy któraś z Was wie jakie sprzęty dokładnie trzeba kupić? Wiem, że linki, szelki i zatrzaśniki, chodzi mi o rzeczy, które być może nie przychodzą na początku do głowy ;)

nina_ky

Postautor: nina_ky » 27 cze 2016 09:14

Tylko tutaj trzeba chyba spełnić warunków dotyczących bezpieczeństwa. Więc przemysł dokładnie, czy to na pewno się opłaca.

justyna.barek

Postautor: justyna.barek » 27 cze 2016 09:22

W przypadku tego typu biznesu zadbanie o zachowanie bezpieczeństwa to priorytet. Jeśli chciałabyś zgłębić informacje na temat BHP to warto zajrzeć na tę stronę portalbhp.pl. Znajduje się tam wiele porad, ciekawostek i nowości jeśli chodzi o bezpieczeństwo i higienę pracy.

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”