zakładamy firme budowlano- usługową

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
KarolaLola

Re: zakładamy firme budowlano- usługową

Post autor: KarolaLola » 25 sty 2016 16:38

Nawet jak kupi się nowy wózek to z czasem coś się zepsuje czy zwykła eksploatacja sprawia, że trzeba wymienić. Może firma, gdzie kupuje się wózek oferuje również części.

martyna317

Post autor: martyna317 » 29 sty 2016 00:08

A, że tak się zapytam robiliście szkolenia bhp bo to bardzo ważne w takim typie firmy. Tam się muszą i pracodawcy i pracownicy szkolić. Pamiętajcie o tym bo kary są duże a wiadomo bezpieczeństwo najważniejsze. A nawiasem mówiąc zawsze może się coś zdarzyć.

KarolaLola

Post autor: KarolaLola » 25 mar 2016 16:06

Macie klientów z polecenia i przez reklamy czy startujecie do przetargów? Przejrzałam wyszukiwarkę - zamówienia publiczne i wygląda to bardzo fajnie tylko cały czas się boję, że nie mam szans z większymi firmami.

bella91

Post autor: bella91 » 30 mar 2016 23:06

W firmie na pewno będziesz mieć maszyny budowlane dlatego od razu radzę pomyśleć o oponach dla nich i wulkanizacji. Z tego co wiem na opony-ekspert.pl można zamówić opony do samochodów ciężarowych i maszyn. Poza tym firma zajmuje się wulkanizacją mobilną, bez problemu przyjadą do firmy wymienić opony lub do dowolnego miejsca.

Magdalenka

Post autor: Magdalenka » 05 kwie 2016 11:10

A jak szukacie zleceń? Co myślicie o wyszukiwarce przetargów?

gasiorek

Post autor: gasiorek » 07 kwie 2016 21:52

Nie piszecie tu nic o wyposażeniu pracowników w odzież ochronną i kaski z a to przecież na budowie bardzo ważna sprawa. U mojego brata na budowie pracownicy mają odzież ochronna i kaski.
Obrazek

zuzka10

Post autor: zuzka10 » 28 kwie 2016 18:51

Rozumiem, ze bedziesz zatrudniał pracowników? Jeśli tak to bardzo może ci pomóc program listy płac online. Rozliczysz w nim pracowników, opłacisz rachunki za wykonanie i zlecenie dzieła oraz sporządzisz deklarację ZUS, wyliczysz podatek itd.

RenuJi

Post autor: RenuJi » 28 maja 2016 10:50

Moim zdaniem kluczową kwestią przy zakładaniu firmy jest odpowiednie przeszkolenie pracowników zarówno w zakresie BHP , jaki i PPOŻ. Można je zrobić, korzystając z usług Nofire, a co więcej mamy możliwość wykonywania za ich pośrednictwem okresowych przeglądów instalacji bezpieczeństwa, a w razie czego nawet można im zlecić ocenę ryzyka w przypadku jakichkolwiek zdarzeń, które zagrażają zdrowiu czy życiu ludzkiemu.

yokoyoko

Post autor: yokoyoko » 27 lis 2017 16:30

Aby Twoi pracownicy żyli w poczuciu pracy w odpowiednich warunkach - zadbaj także o odpowiedni strój. Obuwie, odzież, rękawice BHP to obowiązkowy zakup dla pracowników budowlano - usługowych. Moich ludzi zaopatrywałem w wysokiej jakości produkty od www.behapert.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”