Nie mam pomysłu na biznes

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
elwirunia1

Re: Nie mam pomysłu na biznes

Postautor: elwirunia1 » 22 cze 2016 15:10

Jak się nie ma pomysłu na biznes, a ma się chęci, warto skorzystać z gotowych rozwiązań, pizzeria z gotowym modelem do powielania. Działa na zasadzie franczyzy. Zerknij ile powstaje nowych pizzerii.

ludwiczka

Postautor: ludwiczka » 12 lip 2016 16:18

Bez pomysłu możesz się ewentualnie brać za franczyzę. Jak wybierzesz dobrą markę to na pewno będzie sukces.

marysiek

Postautor: marysiek » 16 lip 2016 13:44

nie wiem czy ktoś już ci podpowiadał ale może na własny biznes wybrała byś prowadzenie baru. Tak wiem gastronomia z gastronomią trzeba uważać ale ja proponuje na początku coś małego do czego nie trzeba dużych wydatków. Na początku jakiś mały fast food lub pizzerie? Gdzieś w okolicy studenckiej lub fast food gdzieś przy miejscu turystycznym, wiesz na frytki zawsze sie ktoś znajdzie chętny. Tak czy owak będzie potrzeba wyposażenia na i jakieś przyczepy, na pewno znajdziesz to co potrzebujesz.

Karliczek123

Postautor: Karliczek123 » 18 lip 2016 11:12

Bar czy restauracja to bardzo duże poświęcenie ze strony prowadzacego. Gastronomia to szerokie pojęcie i warto wszystko dobrze zaplanować. Plan, gdzie lokalizacja, zaopatrzenie, wydatki, kadra pracownicza.
Jaki typ jedzenia będzie podawany ? Czy franczyza czy tez nie.. to również duże znaczenie.
Ja zdecydowałam sie na franczyze ale zaopatrzenie jest z firmy zewnetrznej, mają bardzo swieże produkty.

amelka

Postautor: amelka » 20 lip 2016 20:32

Jeśli naprawdę chcesz zająć się gastronomią to radzę zajrzeć na mmgastro.pl. Znajdziesz tam profesjonalne wyposażenie.
Prawdą jest to, ze prowadzenie własnej gastronomii nie jest proste ale warto postawić na ten biznes ponieważ jest niezwykle dochodowy. Sama się nad tym zastanawiam.

Misia_00
Kontaktowanie:

Postautor: Misia_00 » 20 lip 2016 23:10

Skoro już założyłeś forum, jesteś jego administratorem to może ten kierunek?? Tworzenie forum, jakiegoś rodzaju stron zapleczowych (chyba to rodzaj pozycjonowania, trzeba podpytać firmy pozycjonujące), nadawanie mu życia, zachęcanie do korzystania, promowanie we własnym zakresie a jak się rozkręci to oferować do sprzedaży --myślę że reklama jest tak szeroko rozwiniętą branżą że nie jeden skusił by się na odkupienie dobrego forum na własny użytek.

kubiaczka

Postautor: kubiaczka » 21 lip 2016 12:21

ciężko coś komuś doradzać bo jednak do rozkręcania biznesu trzeba mieć wiele serca i dobrze byłoby coś samemu sobie znaleźć, ale zgadzam się z tym że haft komputerowy świetnie teraz funkcjonuje i przy niewielkim wkładzie początkowym można takiego biznesu próbowac bo wstępnie największa inwestycja to hafciarka (Bernina jest świetna) a zaczynać można spokojnie w domu i wcale nie trzeba mieć wielkiego zakładu, no ale to jest coś na co ja bym sie na przykład zdecydowała a nie koniecznie komuś musi taki biznes przypasować jako zewnętrzny pomysł

bella91

Postautor: bella91 » 25 lip 2016 10:53

Jeśli chcesz otworzyc firmę sprzątająca to może pomyśl o innej specjalizacji niż sprzątanie biur? Możesz np czyścić elewacje i myś okna. Chemię do elewacji znajdziesz na DlaAlpinisty.pl. Z tego co wiem mają też profesjonalny sprzęt alpinistyczny.

Adammik90

Postautor: Adammik90 » 28 lip 2016 18:02

Firma sprzątająca. Tak, pod warunkiem, że zamierzasz myśleć bardzo szeroko.
Tzn, nie nastawiać się na sprzątanie biur... bo to prosta robota, gdzie często ludzie wolą zatrudnić kogoś na etat.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2016 21:22 przez Adammik90, łącznie zmieniany 1 raz.

Karliczek123

Postautor: Karliczek123 » 03 sie 2016 13:40

Zaryzykowac można z gastronomia chociaz jej jest teraz bardzo duzo... ja otworzylam z mezem foodtrucka i zyje nam sie powoli ;)
ale skutecznie ;) zalezy jaki tryb zycia cie interesuje.. .sprzatanie to tez jest duzy wysilek.
Ja wstaje codziennie o 9 i otwieramy gastronomie o 10.00, przygotowujemy kanapki i cieszymy sie kazdym klientem ;)
Zaopatrujemy sie w zywnosc w Cater Group :) Maja pyszne produkty.
Mozna sprobowac z gastronomia... to jest woz albo... jak bedziesz ciezko pracowac to wszystko sie oplaci ;)

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”