Dla tych co nie wiedza jak zaczać

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
karolinka
Kontakt:

Re: Dla tych co nie wiedza jak zaczać

Post autor: karolinka » 23 lip 2015 14:21

Jeśli się boisz to nic nie zaczniesz. Aby zacząć trzeba mieć impuls. Ja przynajmniej tak miała. Pomysł i działanie i samos się kręci. Bardzo dużo ma podejście.

Awatar użytkownika
Diana21

Post autor: Diana21 » 11 wrz 2015 13:54

Odpowiednie podejście dużo daje, trzeba wierzyć, że się uda;) jeśli to pierwszy biznes to nie ma co bać się poprosić o pomoc, jak nie jesteśmy czegoś pewni. Pomoc oferują często biura rachunkowe, jeśli będziemy prowadzić u nich księgowość, ja z takiej pomocy korzystałam od wiol.com.pl, doradzili, pomogli, teraz bardzo dobrze prowadzą księgowość, a ja spokojnie zajmuję się biznesem;)

Karolcia89

Post autor: Karolcia89 » 13 paź 2015 08:50

Może dla tych co nie wiedzą co chcą w swoim życiu robić podam przykład firmy 2 młodych ludzi którzy chcieli spełnić swoje marzenia a owocem tego jest ich firma. Jak sama nazwa mówi zajmują się sprzedażą dronów i bardzo dobrze im to wychodzi. Mam nadzieję że będzie to dla kogoś motywacją i wskazówką w którą stronę ma iść.

Freddy

Post autor: Freddy » 15 paź 2015 18:59

Ja zastanawiam sie nad podjeciem wspólpracy z firmą importującą rózne towary z Chin izch.pl. Wydaje mi sie że to dobry pomysł :) Towary bardzo rózne i w świetnych cenach. Można zamawiac niezbyt duże ilości. Mysle ze to bedzie miało zbyt ;)

teresa88

Post autor: teresa88 » 21 gru 2015 08:36

A od razu nie trzeba się konsultować z jakimś prawnikiem? Czy tak współpraca na stałe jest opłacalna?

RenuJi

Post autor: RenuJi » 21 maja 2016 21:09

Na początku jeżeli chodzi o rozpoczynanie działalności, nie sądzę aby pomoc prawnika była wskazana. Jeżeli już to jakiejś księgowej, bądź biura księgowego, które pomoże nam poradzić sobie ze wszelkimi kwestiami formalnymi i szeroko rozumianą "papierologią" . Według mnie ciekawą opcją jest również skorzystanie z pomocy takiej firmy,która pomaga w wykreowaniu nazwy dla danej działalności, co nie pozostaje bez wpływu na jej ewentualny sukces.

elwirunia1

Post autor: elwirunia1 » 22 cze 2016 13:52

Dal tych co nie wiedzą jak zacząć, zgodzę się, że najpierw muszą trochę fachowej wiedzy posiąść. Ponadto takim osobom proponowałabym biznes na zasadzie franczyzy, który jest aktualnie coraz bardziej popularny ale też dostajemy do rąk gotowy, działający i sprawdzony model biznesowy, wsparcie know-how. Nam pozostaje jedynie powielać to pod okiem fachowców. Np. pizzeria ma model franczyzowy i coraz więcej pizzerii w całym kraju.

adulanka

Post autor: adulanka » 27 cze 2016 13:01

Ja długo myślałam nad nowym biznesem, bo miałam pomysł, ale z funduszami to raczej słabo stałam. Ogólnie to postanowiłam założyć małą firmę, ale następny problem to lokalizacja. Wiadomo, że łatwiej firmą w dużych miastach, niż na wsi czy mniejszej społeczności. Poszukałam w internecie i postanowiłam założyć coś na zasadzie coworkingu w Warszawie. To takie rozwiązanie dla freelancerów bardziej, ale ja polecam, bo daje dużo możliwości.

dagmara1990
Kontakt:

Post autor: dagmara1990 » 27 cze 2016 20:41

Samo dobre podejście i pomysł niestety nie warunkują sukcesu. Każdy początkujący przedsiębiorca musi zdać sobie sprawę z tego, że przed nim jeszcze wiele pracy. Należy ciągle się dokształcać i korzystać z dostępnej wiedzy chociażby na stronie http://www.portalfk.pl. Należy nadążać za zmianami, zwłaszcza tymi w przepisach.

ludwiczka

Post autor: ludwiczka » 12 lip 2016 16:16

Najlepiej sobie pomyśleć, że to nie ryzykuje ten nie pije szampana. W razie czego zawsze można poszukać normalnej pracy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”