Restauracja

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Awatar użytkownika
LordVader

Restauracja

Post autor: LordVader » 17 lis 2014 13:57

Cześć,
ostatnio myślałem o założeniu własnej restauracji. Myślę, że ta branża jest bardzo dochodowa i stosunkowo dużo idzie na tym zarobić, oczywiście po jakimś czasie, kiedy lokal ma swój klimat, renomę i stałych klientów. Mam jednak mały problem z wyposażeniem kuchni. Nie wiem do końca jak powinna ona wyglądać i jakie powinienem kupić meble do gastronomii. Widziałem jedną stronę z takimi meblami (http://mebleznierdzewki.pl/) ale nie wiem nic o tej firmie, może Wy się na tym znacie i będziecie potrafili doradzić mi, jakie meble i z jakiej firmy kupić?

Sanczeska

Re: Restauracja

Post autor: Sanczeska » 19 lis 2014 16:04

Ale jesteś świadoma że jak zakładasz restauracje to musisz pomyśleć też o odpowiedniej odzieży dla osób pracujących na kuchni. Ważne żeby były wytrzymałe i zgodne z wymogami sanepidu. Przez nie odpowiedni strój mogą nie pozwolić prowadzić Ci kuchni. Pamiętaj o tym podczas całej organizacji.

gosh

Post autor: gosh » 23 lis 2014 13:30

Restauracja to ciężki biznes...

nulka30

Post autor: nulka30 » 24 lis 2014 20:22

Restauracja to rzeczywiście ciężki biznes ale można na niej nieźle zarobić jeśli się ją odpowiednio zareklamuje. Na Twoim miejscu zaczęłabym od plakatów, ulotek i reklamy w internecie. Z czasem możesz zacząć wysyłać swoich kucharzy na pokazy gotowania:) Fajnie by było by podczas takich pokazów mieli na sobie fartuchy z logo firmy. Dzięki temu staną się rozpoznawalni i ludzie zapamiętają nazwę twojej restauracji jeśli jedzenie będzie im smakowało. Pamiętaj, że musisz dbać o swoich gości i o to by jedzenie było smaczne i świeże inaczej nic nie zarobisz.

Pati33

Post autor: Pati33 » 29 lis 2014 19:31

Smaczne i świeże jedzenie to podstawa. :) Jednak reklama też się zawsze przydaje i nie raz trudno bez niej ruszyć. Jeśli chodzi o meble to niestety nie mogę nic w tym temacie doradzić, jednak o wspomnianej firmie Kitle także słyszałam dużo dobrego (normy, jakość, personalizacja itp.) I nie zapomnij o obuwiu dla personelu, które także musi być odpowiednie. :) No i życzę samych sukcesów. :)

maleki00

Post autor: maleki00 » 15 sty 2015 13:49

To dobry pomysł, sam chętnie bym odwiedzał takie restauracje. Meble do kuchni możesz znaleźć w katalogach i zakupić w internecie, wyniesie cię to dużo taniej.

rodezja

Post autor: rodezja » 19 sty 2015 20:07

Prowadzenie restauracji to trudny i wymagający biznes. Bez lokalu w dobrym miejscu i dużego doświadczenia, nie ma się co pchać.

Awatar użytkownika
Diana21

Post autor: Diana21 » 20 sty 2015 14:38

Dokładnie, restauracja to rzucanie się od razu na głęboką wodę, może warto zacząć najpierw od małego lokalu gastronomicznego? Aby prowadzić restaurację trzeba mieć dużo doświadczenia;)

maniekk166
Kontakt:

Post autor: maniekk166 » 04 lut 2015 16:32

Prowadzenie restauracji to trudne zadanie. Trzeba zadbać żeby jedzenie było zdrowe a pomieszczenia spełniały wszystkie normy sanepidu. Dlatego trzeba włożyć w to trochę wysiłku i czasu.

Awatar użytkownika
cecelia

Post autor: cecelia » 08 lut 2015 16:22

Prowadzenie własnej restauracji to ciężki kawałek chleba, że się tak kulinarnie wyrażę. To nie tylko ogromne koszta, ale też dużo pracy, do tego trzeba mieć pomysł na przyciągnięcie klientów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”