Zostać wizażystką?

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Awatar użytkownika
jovika
Kontakt:

Zostać wizażystką?

Post autor: jovika » 14 maja 2013 14:40

Witam czy to dobry pomysł zostać wizażystką, robić makijaż na różne imprezy wydarzenia.
Zastanawiam się czy to się opłaca.
Trzeba by było skończyć kilka kursów - np. a chyba najlepiej odwiedzić szkołę wizażu.
Koszty w sumie nie są duże, tylko mnie martwi jedno że ten zawód będzie wymagał sporo mojego zaangażowania.
Czy macie pomysł jaki zawód jeszcze można połączyć z wizażystką?

Awatar użytkownika
green

Re: Zostać wizażystką?

Post autor: green » 15 maja 2013 13:08

Myślę że Technik usług fryzjerskich jest zawodem, który można połączyć z wizażem.

Awatar użytkownika
kier
Kontakt:

Post autor: kier » 21 sie 2013 21:10

Myślę, że to bardzo fajny pomysł ;) Zauważyłam, że kobiety w Polsce coraz bardziej o siebie dbają tak więc jeśli jesteś w tym dobra masz szansę odnieść sukces.

janka88

Post autor: janka88 » 29 paź 2013 11:36

Może warto spróbować przyjąć się gdzieś na chwilę żeby nabrać praktyki.

Hania00

Post autor: Hania00 » 19 lis 2013 07:52

Czemu nie? Jeśli tylko się czujesz na siłach i chcesz to robić to jasne, że tak. Ja akurat otworzyłam swój mały sklep z kosmetykami produkowanymi na moje zamówienie. Zatrudniłam do pomocy studentkę i całkiem fajnie mi to idzie. Wydaje mi się, że produkty które mam w swojej ofercie, których nie można wszędzie nabyć, przyciągają tak klientów. Tutaj zamawiam te kosmetyki.... może i Tobie się przydadzą http://procosmetica.com.pl

Awatar użytkownika
Domika

Post autor: Domika » 10 gru 2013 15:39

Zawód wizażystki ostatnio też stał się bardzo modny. Ale jeżeli masz talent i sprawia Ci to przyjemność, to pewnie, warto w to zainwestować :)

natalia.k

Post autor: natalia.k » 13 gru 2013 11:41

Wydaje mi się, że to dobry pomysł. Takie usługi są raczej popularne. Najważniejsze to jednak skończenie odpowiedniego kursu i praktyka. Najpierw możesz tylko dorabiać w ten sposób, a z czasem rozwijać interes :) Pamiętaj też, że przy prowadzeniu działalności warto mieć pod ręką zaufanego doradcę w sprawach finansowych. Polecam doradztwo podatkowe, które zajmie się Twoją księgowością i podatkami od A do Z, a Ty zyskasz czas na zarabianie pieniędzy :) Powodzenia!

maria.bit

Post autor: maria.bit » 28 lut 2014 17:24

Jeśli naprawdę wizaż jest Twoją pasją, to jak najbardziej powinnaś rozpocząć jakąś działalność w tym kierunku. Kursy to dobry pomysł, będziesz mogła utwierdzić się w swoich umiejętnościach lub nauczyć się czegoś nowego. Teraz prawie w każdym mieście można odbyć tego typu kursy.

jziomek

Post autor: jziomek » 03 mar 2014 14:18

pomysł jest dobry i opłacalny pod warunkiem, że masz umiejętności nie tylko w malowaniu swojej twarzy ale też innych osób, znasz się co nieco na kosmetykach, podkładach, pędzlach itp. jak każda szkoła - jest lepsza i gorsza, więc nie koniecznie kilkudniowy kurs wizażu dostarczy Ci wystarczających wiadomości. dobra szkoła wizażu jest jednak droga, ja za swoją płaciłam około 5 tys. zł mam teraz certyfikat, który jednocześnie jest moją referencją. to dość ważne. jeśli Cię to interesuje zajdź dobrą szkołę, tam nauczą Cię wszystkiego nawet od podstaw :)

NoemiSui

Post autor: NoemiSui » 18 mar 2014 14:25

Dokładnie wszystko zależy od pewnego rodzaju talentu, zresztą zobacz sobie wizaż szajnar.pl sama śledzę na bieżąco jeśli chodzi o wizażystki to jedna z lepszych w Polsce. Nie do końca znam się na tych wszystkich terminach, ale niektóre fotografie, które "matamorfozy" które można znaleźć przed i po naprawdę robią wrażenie. W każdym razie zawód na pewno z którego da się wyżyć jeśli ktoś jest w tym dobry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”