Kwiaciarnia internetowa

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Awatar użytkownika
Biznesmenka

Kwiaciarnia internetowa

Post autor: Biznesmenka » 09 mar 2013 09:43

Ostatnio trafiłam w internecie na coś takiego ( jak ktoś zainteresowany to więcej tu: kwiaciarnia internetowa) i wydaje mi się, że to nie jest taki głupi pomysł, zważywszy na fakt, że okazje do wręczania kwiatów zdarzają się przez cały okrągły rok. Zastanawiam się tylko, jak to funkcjonuje, kiedy kwiaty zamawia ktoś z daleka?
Może lepiej pomyśleć o kwiaciarni stacjonarnej?

Pastapasta

Re: Kwiaciarnia internetowa

Post autor: Pastapasta » 10 kwie 2013 09:37

mój wcześniejszy szef od nich kwiaty kupował:)
ładne wybierają, fajna firma - ale co do takiego biznesu, to myślę że już bym się w ten rynek nie wcinała

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 10 kwie 2013 10:44

w moim mieście jest taka kwiaciarnia stacjonarna, ale można zamówić kwiaty z dowozem, tzn np. mój mąż będąc za granicą zamówił telefonicznie dla mnie w tej kwiaciarni piękny bukiet róż i pani przywiozła mi go do domu, była to prawdziwa i b. miła niespodzianka.

Myślę, że sens ma stacjonarna z netową, z samej netowej nie dasz rady się utrzymać, musiałabyś wydać sporo kasy na przebicie się w sieci. I tu fajnie działać jest właśnie lokalnie.

Awatar użytkownika
jagodka
Kontakt:

Post autor: jagodka » 14 sie 2013 10:55

Z tego co wiem takie kwiaciarnie internetowe robią coraz większą furorę w sieci, sama nawet zamawiałam kwiaty w drugiej części kraju na wesela na którym nie mogłam być. Takie rozwiązania są bardzo wygodne i myślę że jest to biznes z przyszłością.

Sanczeska

Post autor: Sanczeska » 17 lut 2014 22:36

Kwiaciarcnie sa coraz bardziej popularne, sama zastanawiałam się nad takim biznesem ale zrezygnowałam. Nie wiedziałam jak ma później wysyłać produkt do klienta. Wiem że Allekurier ma ciekawe rozwiązanie ale jednak się nie zdecydowałam. Teraz trochę załuje.

Renata 35

Post autor: Renata 35 » 18 lut 2014 23:53

Trochę z innej beczki, aczkolwiek może niekoniecznie bo kwiaty bardzo często idą w parze z winem. Ja chętnie poszłabym w tym kierunku, a że zawsze lubiłam wino:) co o tym myslicie?

anja87

Post autor: anja87 » 20 lut 2014 08:40

bardzo fajny pomysł - z tego co wiem możesz to zrobić jako franczyza np euroflorist lub samodzielnia - pytanie jak bedziesz wysyłac czy tylko swoje miasto i okolice? logistyka tu jest dość trudna :) a żeby mieć dobre ceny to tez trzeba mieć rozeznanie na giełdach kwoatowych i u dostawców :) no i można zawsze sprawdzic konkurencję takim czyms jak tradewatch, pokaze ci jakie kwiaty najlepiej się sprzedają i jak kształtuje sie ich cena :)

madziarak

Post autor: madziarak » 22 lut 2014 13:58

Kwiaciarnia internetowa to znakomity pomysł, bo współcześnie coraz więcej osób stawia na zakupy online. Oprócz kwiatów warto sprzedawać też jakieś dekoracyjne figurki i tym podobne, bo taki asortyment cieszy się sporym zainteresowaniem.

Awatar użytkownika
faraonka

Post autor: faraonka » 25 lut 2014 19:08

Ja raczej zawsze korzystam z kwiaciarni stacjonarnych, lubię patrzeć na kwiaty :):)

maria.bit

Post autor: maria.bit » 28 lut 2014 16:41

Szczerze mówiąc, zazwyczaj także robię zakupy w standardowych kwiaciarniach, ale w sumie taka wirtualna kwiaciarnia na pewno jest wygodniejszym rozwiązaniem. Z drugiej strony, zdjęcia zamieszczone w sieci nie zawsze mogą odzwierciedlać rzeczywisty wygląd zamówionych kwiatów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”