HAND MADE rekodzieło - zabawki i produkty dla dzieci ???

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
jaggi

HAND MADE rekodzieło - zabawki i produkty dla dzieci ???

Post autor: jaggi » 30 sty 2012 01:59

myśle o produkcji i sprzedaży (narazie na bardzo niewielka skalę) wyrobów hand made rekodzieło typu zabawki - pluszaki oraz inne przedmioty dla dzieci (?) - dekoracje i ozdoby do pokoju dzieciecego, które moga służyc także do zabawy.

czy ktos ma jakies doswiadczenia i byłby chętny się nimi podzielić?

jestem mamą na urlopie wychowawczym i chicałabym dołożyc sie troszkę do domowego budżetu wykorzystując nabytą wraz z dzieckiem ;) wiedzę i doświadczenie w tym temacie.

1. czy produkując i sprzedając (na niewielka skalę) zabawki - rekodzieło hand made obowiązuje mnie koniecznośc posadania certyfikatów (np CE) czy atestów, czy hand made rekodzieło to jakis inny i osobny dział i z etykietką "hand made" nie musze sie martwic atestami?

2. czy opisując produkty musze zastrzec,iz nie nadaja sie dla dzieci (poniewaz nie posiadaja certyfiktów CE, atestów itp) czy nie zastrzegając tego, a wspominając że moga służyć do dekoracji/ozdoby/jako produkt kolekcjonerski ale TAKŻE dla dzieci może ktoś (lub instytucja) nałozyc na mnie jakies konsekwencje prawne, kary grzywny itp?

3. czy moge takowe wystawiać np na allegro w dziale dla dzieci/zabawki (opisując że jest przeznaczony do dekoracji czy coś w tym stylu ale także do zabawy? czy moge wystawiac je tylko w zakładce Rękodzieło?

4. czy opisując/określając moje wyroby jako zabawki hand made czy pluszaki hand made, nie sa to (jeszcze/juz?) zabawki tylko wyrób hand made? czy obowiązuja mnie przepisy i dyrektywy dotyczące konieczności uzyskania certyfikatów/atestów (dot zabawek czy produktów dla dzieci)?

5. czy kocyki i maty do lezenia dla dzieci także sa objete koniecznościa uzyskania certyfikatów/atestów?

6. czego należy unikać i na co uważać przy wyrobie i sprzedaży zabawek hand made, aby nienaruszyc prawa, dyrektyw itp oraz uniknąć jakis kar grzywny?

7. gdzie i jak można a gdzie i jak nie mozna sprzedawac zabawek hand made? co mozna, co trzeba a czego nie wolno umieścic w opisie takiego wyrobu aby nie złamac prawa (np opis że "może także" lub "nie może" byc preznaczone dla dzieci z racji braku atestów/certyfikatów, opis wieku dla jakiego jest przeznaczona zabawka/produkt) ?

8. czy na takie produkty są (jest możliwość uzyskania i jak) jakies certyfikaty "handmade" (żeby podnieśc jakośc i wyjątkowość moich wyrobów) ?

z góry bardzo dziekuje za jakakolwiek pomoc lub skierowanie mnie do odpowiedniego źródła informacji na ten temat!!!

pozdrawiam!

Awatar użytkownika
r0sie

Re: HAND MADE rekodzieło - zabawki i produkty dla dzieci ???

Post autor: r0sie » 30 sty 2012 10:02

strasznie dużo tych pytań jak na poniedziałkowy ranek ;)

a pochwalisz się nam swoimi pracami? :)
Ania

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 31 sty 2012 10:23

ale skoro nikt się nie kwapi.. ;)

ja nie jestem wytwórcą zabawek ale mam kontakty z takimi osobami

powiem szczerze, że nie spotkałam się aby osoby szyjące zabawki hand made na małą skalę, w domu, miały na nie atesty, to chyba zbyt kosztowne

wydaje mi się, że jeśli wyrób jest typowo dziecięcy, przeznaczony szczególnie dla dziecka 0-3 lata to taki atest powinien posiadać

mamy niemowląt i dzieci do lat 3 na pewno częściej zwracają uwagę na atesty a jeśli nie to same oceniają czy zabawka jest bezpieczna dla ich dziecka /nie posiada np. oczu z koralików/

nie wiem co na to prawo

wiem, że mało w tym wszystkim konkretów, piszę bardziej z tego co widzę na co dzień wokół siebie
Ania

Awatar użytkownika
Mamine
Kontakt:

Post autor: Mamine » 02 mar 2012 19:42

Dobre pytania. Tez mnie interesuje. Prowadzę działalność od niedawna i szyję właśnie kocyki, śliniaczki, spodenki, spódniczki, krawaciki i inne "pierdółki" dla dzieci.
Wszystko co powstaje u mnie to taki typowy handmade, znaczy mam pojedyncze egzemplarze, limitowane materiały, nawet gdybym chciała wystarać sie o wtesty to jaki: na każdy egzemplarz??? Bez sensu.....

Na razie działam bez niczego. Nie używam w swoich wyrobach żadnych zapięć, guziczków ani innych potencjalnie niebezpiecznych dodatków, więc osobiście mam spokojna głowe i wiem że dzieciaczkom nic sie nie stanie. To jest dla mnei najważniejsze.

Mariolka

Post autor: Mariolka » 24 maja 2012 15:39

Sprzedawać możesz
Pozdrawiam!:)

mebite
Kontakt:

Post autor: mebite » 27 cze 2012 22:18

Kurcze, patrząc z perspektywy matki, mogę powiedzieć, że atesty są bardzo ważne. Ale spotkałam się z taką ilością zabawek atestowanych, które posiadały potencjalnie niebezpieczne elementy, że sama nie wiem czy nie wolałabym kupić czegoś bez atestu a wyglądającego z każdej strony na zabawkę bezpieczną. Wstyd się przyznać, że jako prawnik nie wiem jak to jest z atestami dla wyrobów hand made, produkowanych w pojedynczych egzemplarzach :oops:

Jagoda

Post autor: Jagoda » 13 lip 2012 23:30

Kiedyś czytałam, że atesty to kwestia pieniędzy. Od tego czasu sama decyduję, co dać dziecku. JEdyne, czego nie mogę nieraz sprawdzić, to np. farby czy lakieru, ale podstawą zakupów i wyborów jest unikanie zabawek z Chin.

KtosiaGosia

Post autor: KtosiaGosia » 02 paź 2012 15:19

3. czy moge takowe wystawiać np na allegro w dziale dla dzieci/zabawki (opisując że jest przeznaczony do dekoracji czy coś w tym stylu ale także do zabawy? czy moge wystawiac je tylko w zakładce Rękodzieło?
Możesz wystawiać - dla ALlegro nie ma znaczenia czy mają atest czy nie (zobacz ile tam chińskich wynalazków). Jednak pisz że to rękodzieło nie atestowane.
4. czy opisując/określając moje wyroby jako zabawki hand made czy pluszaki hand made, nie sa to (jeszcze/juz?) zabawki tylko wyrób hand made? czy obowiązuja mnie przepisy i dyrektywy dotyczące konieczności uzyskania certyfikatów/atestów (dot zabawek czy produktów dla dzieci)?

Przy sprzedazy masowej tak - ale jako wyrób własny to raczej nie. Są unijne specjalne przepisy dla rzemieślników.
6. czego należy unikać i na co uważać przy wyrobie i sprzedaży zabawek hand made, aby nienaruszyc prawa, dyrektyw itp oraz uniknąć jakis kar grzywny?
Dbać o informację.
8. czy na takie produkty są (jest możliwość uzyskania i jak) jakies certyfikaty "handmade" (żeby podnieśc jakośc i wyjątkowość moich wyrobów) ?
Popytaj w lokalnej Izbie Rzemieślniczej tam będą wiedzieć na 100%

Roberto

Post autor: Roberto » 15 kwie 2017 08:37

Dobrze wykonane zabawki z Polski cieszą się większym popytem niż produkty z Chin. Ludzie szukają naszych zabawek ręcznie wykonanych.

Biznestata

Post autor: Biznestata » 15 kwie 2017 12:59

To chyba dobrze, że mamy coś do zaoferowania. Ostatnie lata sporo nas też Polaków nauczyły, jak znaleźć się na wolnym rynku.
Biznes

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”