Budowa domu

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
lenka159

Re: Budowa domu

Postautor: lenka159 » 21 sie 2014 11:07

Mnie dopiero czeka załatwianie wszystkich formalności...

Kryszka

Postautor: Kryszka » 23 sie 2014 10:55

Jest bardzo dużo formalności musisz mieć odpowiedni projekt i pozwolenie na budowę. Nie wiem dokładnie co trzeba okazać by dostać pozwolenie ale z doświadczenia wiem, że czasem bardzo długo się na nie czeka, dużo dlużej niż ustawa przewiduje :( Najlepiej zacznij od projektu skonsultuja się ze specjalistami, polecam zapoznać się np. z portfolio: http://www.porczynski-sieradzki.pl/ znajdziesz je na stronie, projekty według mnie są bardzo nowoczesne lubie taki styl nie wiem jak Ty ;) potem pozwolenie i potem mam nadzieje już z górki :)

viki88

Postautor: viki88 » 26 sie 2014 15:46

Ja jestem dopiero na etapie wyboru odpowiedniego projektu, ale już czuję to przez co będę musiała się przebić. Póki co jestem na tym najbardziej przyjemnym etapie :D Projekty domów to może najprzyjemniejsza kwestia w planowaniu, ale też chyba najważniejsze

sylwia4012

Postautor: sylwia4012 » 30 sie 2014 18:13

koniecznie pamiętaj, żeby zaopatrzyć się w specjalne otwornice do blachy

gaja

Postautor: gaja » 31 sie 2014 00:22

Tutaj są też świetne projekty domów. Trzeba zawsze brać pod uwagę nie tylko wygląd końcowy domu, ale również jego funkcjonalność, możliwość rozbudowy oraz inna aspekty. Projekt musi spełniać nasze wymagania, ponieważ dom buduje się na lata, a nie na kilka miesięcy. Wszelkie zmiany wg naszych oczekiwań mogą okazać się niemożliwe, dlatego też trzeba wcześniej rozpatrzyć wszelkie za i przeciw, albo zdecydować się na indywidualny projekt.

Keira

Postautor: Keira » 02 wrz 2014 11:25

Znacie jakieś firmy które przeprowadzają przeglądy budowlane? Jak jest dom to trzeba zadbać o wszystko samemu. Ustawa prawa budowlanego mówi że właściciel jest zobowiązany przeprowadzić okresowych kontroli. Znalazłam usługi: http://gproperties.pl/przeglady/ , ciekawe jak to u nich wygląda oraz jaki jest cennik.

Karina37

Postautor: Karina37 » 07 wrz 2014 14:50

Powodzenia w przedsięwzięciu :)

Mój brat rozpoczął budowę 2,5 roku temu, teraz już jest bliżej finiszu, ale przyznam, że obserwowanie tego, ile trzeba mieć środków, zaparcia, siły oraz ile trzeba pokonać spraw formalnych, mnie osobiście zatrwożyło, ale też spowodowało jeszcze większy podziw dla brata :) Da się to ogarnąć ;)

nosleep

Postautor: nosleep » 25 wrz 2014 16:06

Ja juz na szczęscie jestem po budowie domu. Najtrudniejsze za nami. Teraz tylko zostało nam pomalowanie go z zewnątrz myślę nad jakimś kawowym kolorem, a mój mąż uprał się o żółtym :/ no ale, ogródek sama będę projektować :D a macie jakieś pomysły na ogrodzenia? Ja znalazłam bardzo fajne ogrodzenia plastikowe www.ogrodzeniaplastikowe.pl ale nie jestem pewna czy się sprawdzą.

NoemiSui

Postautor: NoemiSui » 01 paź 2014 11:00

No, ale to jak wchodzisz na działkę to widzisz jaka jest ziemia, moim zdaniem o takie rzeczy to powinno się zadbać przed kupnem, jeśli działka była na bagnach to bym jej w ogóle nie kupiła. Ogólnie jeśli nie jest grząsko to żadne tego typu badania nie są Ci potrzebne. Teraz najlepiej poszukać jakiegoś projektu i zacząć go realizować. Ewentualnie jak nie jesteś pewna gruntu wybierze sobie projekt z podpiwniczeniem to powinno ustabilizować całą konstrukcje. Oryginalne Projekty znajdziesz tutaj http://oryginalneprojekty.pl/ pracownia jest o tyle innowacyjna, że bardziej stawia na projekty nowoczesne, chociaż tradycyjne też u nich znajdziesz. Mi np. dużo bardziej podobają się takie, aniżeli projekty domów, które można zobaczyć zrealizowane na każdym rogu, ale to kwestia gustu.

kreatynka

Postautor: kreatynka » 02 paź 2014 11:11

A czy przy budowie domu uwzględniacie ocieplenie? Ja właśnie zastanawiam się nad formą ocieplenia domu. Zależy mi również na fachowym wykonaniu roboty, dlatego możecie mi coś polecić. Póki co znalazłem taką firmę url:www.docieplenia.pl oferującą profesjonalne ocieplenie domu.

Wróć do „Ogólne rozmowy”