Blogujecie, jak to robić, aby było dobrze.

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
NoemiSui

Blogujecie, jak to robić, aby było dobrze.

Post autor: NoemiSui » 16 maja 2014 11:23

Tak od kiedy przeszłam na własną działalność dużo czasu spędzam przy komputerze, czasami w sumie mam ochotę coś napisać i tak trafiając na wpis odnośnie w jaki sposób założyć i prowadzić bloga http://freshmail.pl/blog/ciekawostki/zalozyc-bloga/ (wynika, że to nic trudnego) zaczęłam się zastanawiać czy nie da się na tym zarobić. Podobno jest sporo blogów których właściciele osiągają miesięcznie moją roczną pensję tylko pytanie czy to jest możliwe, czy to tylko takie jakieś naciągane opinie w internecie?

Jakie macie z tym doświadczenia czy którejś z Was udało się zarobić jakieś sensowne pieniądze na blogu ( nie chodzi mi o jakiś 2 czy 5 zł z kliknięcia w reklamy adsens) tylko o coś bardziej poważnego?

Awatar użytkownika
Oluchna

Re: Blogujecie, jak to robić, aby było dobrze.

Post autor: Oluchna » 19 maja 2014 11:04

Ja swojego bloga dopiero zamierzam założyć lada miesiąc, jednak czytałam trochę o tym i faktycznie okazuje się, że część osób zarabia w ten sposób poważne pieniądze, jednak gdzieś spotkałam się z przelicznikiem, że dochód przynosi tylko 5% blogów. W każdym razie jeśli masz na niego dobry pomysł i solidnie się przygotujesz do startu, to z czasem możesz liczyć na jakieś pieniądze. Grunt to spróbować i się nie zniechęcić zbyt szybko.

Pomir21

Post autor: Pomir21 » 20 maja 2014 15:18

Nigdy nie myślałem o blogu jako zarobek , nie wiem ile musiałoby być codziennych odwiedzin żeby coś na tym zarobić ? Jeszcze sumy pewnie niezadowalające. Zawsze myślałem że w blogu chodzi o wyrażenie swoich myśli,opisu ulubionych rzeczy , pasji itd.

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 20 maja 2014 21:18

Pomir21, bo o to własnie chodzi, z tym że niektórzy zrobili z tego źródło swojego utrzymania (i to na bardzo przyzwoitym poziomie).

thunder

Post autor: thunder » 31 sie 2014 12:35

Myślę, że w tym temacie warto przeczytać obydwie książki Kominka, czyli najpopularniejszego blogera w Polsce. Sama przymierzam się do ich lektury.

nosleep

Post autor: nosleep » 26 paź 2014 18:15

Kiedyś myślałam, żeby stworzyć swojego bloga,ale chyba nie mam na to czasu.No,ale lubię posiedzieć i poczytać, ostatnio znalazłam takiego bloga bloghunter.pl/k16 :) jest o czym czytać ;)

opelomaniak

Post autor: opelomaniak » 09 gru 2014 22:03

Tez wiele reazy zastanawialam sie nad ro0zpoczeciem pisania bloga, jednak niestety za kazdym razem nic z tego nie wychodzi... Wiec po prostu jestem ich czytelniczka :)

Marunos

Post autor: Marunos » 11 gru 2014 21:56

W dzisiejszych czasach nie jest tak łatwo założyć popularnego bloga. Trzeba mieć naprawdę oryginalny i interesujący pomysł. Czasami sporo można było się dowiedzieć z blogów, a teraz wszystko się znajdzie w internecie.

Grzybu

Post autor: Grzybu » 14 gru 2014 13:42

Cięzko jest się teraz wybic z dobrym blogiem bo jest ich pelno, trzeba mieć jakiś oryginalny pomysł który by wyróżniał bloga:)

karinapal

Post autor: karinapal » 15 gru 2014 00:31

Przede wszystkim liczy się oryginalność i regularność. Jeśli dokładnie to samo, co u nas można znaleźć także w innych miejscach, a do tego częściej, to raczej nie uda nam się zrobić żadnej kariery w internecie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”