Serinus spółka giełdowa

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
Roberto

Re: Serinus spółka giełdowa

Post autor: Roberto » 15 maja 2017 11:06

Poniżej złotówki to już nie spadnie, tak, że jeżeli pójdzie nawet na dól to niewiele. 1 zł to jednak jakaś psychologiczna bariera. Tak mi się wydaję. Od poniedziałku raczej bez zmian, na tą chwilę 1,09.

Roberto

Post autor: Roberto » 16 maja 2017 10:03

Wczoraj spółka poszybowała ostro do góry, dzisiaj trochę w dół. Jak to tutaj bywa, było to do przewidzenia. Nie przejmuję się takimi skokami. Serinusa traktuję jako papier inwestycyjny, a nie spekulacyjny. Takie sprzedawanie na wzrosty i spadki po kilka groszy nie interesuje mnie. Zarobku tyle co w pysku, a płaci się dużo prowizji biurom maklerskim. Niech sobie leży, jeść nie woła, a jak już będzie miał z 3 zł, to może się zastanowię nad sprzedażą.

Roberto

Post autor: Roberto » 17 maja 2017 10:19

Po wczorajszych spadkach dzisiaj trochę na początku poszło w dól. Teraz znowu odbicie i idzie do góry. Na liczniku mamy w tej chwili 1,17. Całkiem nieźle jak na ostatni tydzień. Ci co kupili po 1 zł maja spore zyski. Niestety w większości kupiłem drożej, więc czekam, mam nadzieję, że się doczekam i spółka poszybuje gdzieś tam wysoko do nieba?

Roberto

Post autor: Roberto » 17 maja 2017 12:07

Coś się dzieje, bo idzie do góry. Może ja nie wiem o czymś co inni już wiedzą? Szykuje się jakaś pozytywna informacja, a może te wzrosty powoduje drożejąca ropa? Kurs 1,23, może to maks dzisiaj?

Roberto

Post autor: Roberto » 18 maja 2017 10:12

Na forach znajduję zapytania, kupować, czy też jeszcze nie. Moja odpowiedź brzmi kupować. Walor pójdzie w górę i nie ma na co czekać. Kurs na tą chwilę to 1,19 zł. Ropa idzie cały czas w górę, na to też musimy zwracać uwagę.

Roberto

Post autor: Roberto » 19 maja 2017 09:25

Otwarcie tak jak poprzednie zamknięcie. Jednak na uwagę zasługuje drożejąca wciąż ropa. Ropa i gaz zawsze idą w parze. Jak ropa drożeje to i gaz idzie do góry. Ciekawe, czy drożejąca ropa będzie miała wpływ na notowania. Docelowo pewnie i tak się stanie. Spółka musi iść do góry, no chyba, że to jakiś przekręt. Ja raczej tej drugiej alternatywy nie biorę pod uwagę, cierpliwie czekam na rozwój wypadków.

Roberto

Post autor: Roberto » 22 maja 2017 10:06

Może nie ma żadnych pozytywnych wiadomości, ale czuję po kościach, że nasz bohater będzie rósł w siłę. Oczywiście stopniowo, od razu nie skoczy na 3 zł, ale w ciągu kilu lat, kto wie? Dzisiaj o poranku falowanie, raz w dół, raz w górę, ale z przewagą góry, tak, że dobrze wróży na cały tydzień.

Roberto

Post autor: Roberto » 23 maja 2017 11:12

Po informacji odnośnie tymczasowego zamknięcia wydobycia na polu naftowym Sabria w Tunezji, akcje poszły w doł, w pewnym momencie do 1,13, potem odbiły o kilka groszy do góry. Nie od dzisiaj wiadomo, że w Tunezji są niepokoje i dlatego wydobycie kuleje. Okazuje się, że wszelkie zagraniczne inwestycje są obarczone sporym ryzykiem. Tak ostatnio się dzieje, że na świecie nie jest za spokojnie i najpewniej inwestować w Polsce na swoim podwórku. Na inwestycjach zagranicznych sparzył się nie tylko Serinus. Spójrzmy na KGHM, inwestycje zagraniczne tego potentata też przynoszą straty.

Roberto

Post autor: Roberto » 24 maja 2017 09:46

Dzisiaj od rana otwarcie w miarę spokojne. Widocznie spadki wczorajsze już dzisiaj nie będą miały miejsca. W tej chwili mamy 1,14. Zobaczymy, co przyniesie dalsza część sesji. Ja bym prognozował lekkie odbicie, tym bardziej, że ropa ostatnio idzie do góry. Pewnie jest to spowodowane prognozami dotyczącymi ustaleń cenowych pomiędzy największymi producentami, które mają zapaść do końca miesiąca.

Roberto

Post autor: Roberto » 26 maja 2017 13:35

Ostatnio zauważyłem pewną prawidłowość: jak się nic zasadniczego nie dzieje to akcje idą w górę, a że większość dni jest właśnie takich, więc przewiduję w najbliższym czasie delikatny wzrost. No chyba, że dojdzie do rewolucji w Tunezji, ale to już inna para kaloszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”