wege

Przepisy i domowe specjały.
annika7

Re: wege

Post autor: annika7 » 22 sie 2016 22:33

Ja myślałam, że wegetarianizm nie jest dla mnie, ale kiedy zmieniłam swoje przyzwyczajenia kulinarne, odstawiłam cukier, żywność przetworzoną itp. i podstawą menu stały się warzywa, owoce, orzechy, kasze, ziarna, to nagle okazało się, że mięso przestało mi smakować. Mocno ograniczyłam też gluten, ponieważ ewidentnie nadmiar glutenu mi szkodzi. Właśnie dlatego poszukałam alternatywy dla mąki glutenowej i ostatnio zasmakowała mi mąka kokosowa, pewnie dlatego, że uwielbiam smak i zapach kokosu.

jasia1

Post autor: jasia1 » 30 sie 2016 13:56

Bycie wege wcale nie musi być nudne. Jest obecnie na rynku wiele ciekawych akcesoriów, dzięki którym możemy podawać jedzenie na przeróżne sposoby. Fajną opcją jest taka temperówka do warzyw. Myśleliście o takich rozwiązaniach?

filip.reczek

Post autor: filip.reczek » 30 sie 2016 15:59

jasia 1 - temperówka jest świetna!

ulalegowicz

Post autor: ulalegowicz » 17 wrz 2016 01:13

Też uważam, że dziś już jest sporo produktów z których można wykonać wegetariańskie potrawy. Są też do kupienia bez większych poszukiwań po sklepach spożywczych. Wspaniały smak hummusu oraz jego wartości odżywcze doceniły kuchnia libańska, żydowska, arabska i kaukaska.

stapka18
Kontakt:

Post autor: stapka18 » 16 lis 2016 08:15

Sushi mniam :) Ale lubię też bardzo falafel i hummus:)

tujunga

Post autor: tujunga » 15 lut 2017 19:52

Mam brata wege - nie powiem, czasem jak zrobi coś do jedzenia to palce lizać :) Sushi pyszne, sojowe kotlety, wszelkie sałatki, a jak mu się nie chciało ostatnio gotować to zamówił wegetariańską pizzę z Party Pizza i też się super najedliśmy ;)raz na jakiś czas można sobie "zaszaleć" :P

penelopa

Post autor: penelopa » 20 lut 2017 21:56

My przeszliśmy na dietę jarską ju jakiś czas temu - nie oznacza to, że w ogóle nie jemy mięsa, ale staramy się go unikać. Jeśli już to sięgamy po mięso z indyka. Najczęściej goszczą na naszym stole ryby lub owoce morza. Mój mąż jest świetnym kucharzem i jak tylko ma czas to proszę go o pomoc w gotowaniu, albo chociaż pytam o radę. Też lubimy sushi, ale takie własnoręcznie przygotowane nie z knajpki czy sklepu (nie mamy zaufania). Idealnym dodatkiem do sushi jest awokado za którym obydwoje przepadamy a ma ponoć wiele cennych dla zdrowia składników ( źródło informacji: zachowajmyzdrowie.pl ) Zawsze szukamy tez ciekawych smaków, ostatnio odkryliśmy warzywne chipsy, ale może będzie jeszcze okazja napisać o nich w innym wątku. ;-)

nina_ky

Post autor: nina_ky » 26 cze 2017 08:37

Ja ostatnio często jem dania wegetariańskie. Głównie dlatego, że są po prostu smaczne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”