Zwierzak dla dziecka

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
bella91

Re: Zwierzak dla dziecka

Post autor: bella91 » 13 kwie 2016 22:11

Dzieci mogą mieć zwierzęta ale trzeba je uczyć opieki i troskliwości wobec nich. Widziałam nie raz jak dziecko dręczyło psa czy kota...
Kupując psa warto zamówić dla niego domek, jakieś zabawki, miseczki i dobrą smycz najlepiej na szelkach. My mamy psa u rodziców i nasze maluchy go uwielbiają ale maja z nim kontakt od urodzenia i wiedzą jak się zachować.

szyszka

Post autor: szyszka » 23 kwie 2016 15:53

U mnie dzieciaki wychowują się z towarzystwie 2 psów, niemniej jednak ja od zawsze mam w domu psy. Pracuję w domu, tak więc mam czas na spacery z psami. W dodatku mam duży ogród. Psiaki, oprócz dzieciaków, to moje oczka w głowie :)
Natomiast prezent w postaci żywego zwierzaka dla małego dziecka to nie jest dobry pomysł. Zwierzę to obowiązek, jego utrzymanie też kosztuje, no i trzeba mu poświęcać czas :)

nina_ky

Post autor: nina_ky » 02 cze 2016 10:35

Zauważyłam, że obecnie jest moda na nietypowe zwierzaki, np. na jeża pigmejskiego, czy takie kapucynki. Moim zdaniem warto przygarnąć takiego zwierzaka, o ile jesteśmy świadomi odpowiedzialności jaka się z tym wiąże. A co Wy o tym myślicie?

zaradna_mama

Post autor: zaradna_mama » 02 cze 2016 13:04

O tak! Ja to bym najbardziej chciała lemura :) lemur loris, taki jak na youtubie. :love: :love: :love:

awokados
Kontakt:

Post autor: awokados » 04 cze 2016 22:46

Można tez przyzwyczajać dzieciaki do zabawy i obcowania w przedszkolu ze zwierzakami niekonwencjonalne ale działa

Ilinna

Post autor: Ilinna » 07 cze 2016 11:30

Odradzałabym jednak jeża - z tego, co się orientuję, nie żyją one zbyt długo (a przynajmniej jeż moich znajomych żył bardzo krótko, a jestem pewna że go nie zaniedbywali - był niemal ich oczkiem w głowie), a wiadomo, jakim ciosem nawet i dla dorosłego może być śmierć ulubieńca.

amelka

Post autor: amelka » 20 lip 2016 17:49

Daruj sobie kupowanie dziecku zwierzaka w prezencie. Później takie biedne stworki kończą na ulicy lub w lesie przywiązane do drzewa.
Lepiej kupić książkę modułową. Dzieckiem zajmie się niąna długi czas i rozwinie wyobraźnię.
Zwierzęta to nie zabawka i ludzie powinni to w końcu zrozumieć.

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 11 sie 2016 11:57

Warto mieć w domu zwierzaka. Najlepiej jeszcze przed urodzeniem dziecka. Ja bym proponowała kota. Drapak dla kota to podstawa. Nie będzie się ocierał o ściany czy meble. A dzieci ze zwierzętami chowają się lepiej. I uczą sie opieki nad nimi.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 18 sie 2016 13:22

Dla dziecka najlepszy byłby pies, najlepiej szczeniak, żeby mogli wspólnie dorastać, a dziecko od małego mogło się uczyć odpowiedzialności.

samba45

Post autor: samba45 » 22 sie 2016 22:10

U nas pierwszym zwierzątkiem był chomik. Niestety był z nami nieco ponad rok i dzieci bardzo to przeżyły. Teraz mamy psa, one żyją zdecydowanie dłużej. Tylko o psiaka trzeba już dbać szczególniej, chce się czy nie chce trzeba z nim wyjść. Tak to w sumie wiele nie kosztuje, kupiliśmy na początek legowisko, smycz, miseczki a tak to tylko na jedzenie teraz wydajemy. Kupuję mu karmy Iams, podpatrzyłam u znajomej bo jej psy są na maxa zadbane. A nasz jak się dorwie to porcja ginie w 3 minuty, tak mu smakuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”