Zdrowie dziecka

Wszystko o byciu mamą
arlett

Re: Zdrowie dziecka

Post autor: arlett » 15 maja 2016 20:39

Moje dziewczyny rzadko chorują ale za to mają nietolerancję pokarmową od urodzenia.
Chyba zapiszę je na te badania żeby określić nietolerancję pokarmową. Trochę mnie to martwi bo nikt w rodzinie nie jest alergikiem i na początku było mi ciężko pogodzić się z faktem, że nie mogą jeść wszystkiego. Teraz jakoś sobie radzimy, wiem jakie zamienniki stosować itd.

Awatar użytkownika
zorbi

Post autor: zorbi » 14 cze 2016 15:17

Te alergie pokarmowe sa coraz bardziej popularne. Z czego to wynika? Czasy sie zmieniły?

ela677

Post autor: ela677 » 28 paź 2017 19:48

Moje dzieci zazwyczaj przynoszą z przedszkola przeziębienie. Zaczyna się suchym kaszlem. Już wiem, że muszę je wtedy potrzymac kilka dni w domu i podawać od razu syrop, bo inaczej infekcja rozwija się piorunem.

Kaś90

Post autor: Kaś90 » 21 lis 2017 22:56

Ja tak się właśnie zastanawiam czy nawilżacz powietrza będzie odpowiedni dla dziecka, które ma astmę, wiecie coś może na ten temat? Na jednej ze stron internetowych zauważyłam, że technologia poszła do tego stopnia do przodu i są już nawilżacze, w których można regulować wilgotność powietrza oraz ustawić start na godzinę, na którą wybierzemy, czyli na przykład po w połowie nocy. Może któraś z Was ma już taki sprzęt u siebie i mogłaby się podzielić swoimi opiniami odnośnie jego użytkowania?

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 21 gru 2017 11:40

Faktem jest, że dzięki rozwojowi różnych technologii, korzystamy na tym my i nasze zdrowie. Dobrym przykładem są firmy takie jak M2M Team, które łączą w sobie robotykę i medycynę. Patrząc na ich projekty jestem bardzo dobrej myśli jeśli chodzi o przyszłość leczenia.

applepie

Post autor: applepie » 22 sty 2018 15:07

warto zainwestować w inhalator, ne jest to droga sprawa a przydaje sie , sami niedawno odryliśmy plusy posiadanai inhalatora, dzieki inhalacjom z budixonu neb w koncu udało nam się pozbyc kaszlu u dziecka, a nic innego nie pomagalo, kaszel jak się przyczepil tak się odczepić nie chciał, mamy jeszcze badania w kierunku astmy zrobić, ale z inhalatorem się zaprzyjaxniliśmy, przy katarze tez mozna robic inhalacje

krak

Post autor: krak » 11 lut 2018 17:29

Jak wiemy, dzieci nie zbyt chcą jeść warzywa i owoce, wiec powinniśmy z tym sobie jakoś radzić i podawać im witaminy.

88Mamusia77

Post autor: 88Mamusia77 » 13 lut 2018 23:38

Ja bym radziła więcej spacerów i aktywności fizycznej, a nie szprycowanie dziecka lekami.

MrMariola

Post autor: MrMariola » 19 mar 2018 08:43

A czy któraś z was zwróciła uwagę na siatki centylowe, które znajdują się w książeczkach zdrowia dziecka? Ja akurat zainteresowałam się sama nimi, a nawet wpadłam przez przypadek na info o nich, bo oczywiście mój pan doktor nie wspomniał nic o nich. Teraz już wiem po co one są i dzięki ni m mogę kontrolować rozwój swojego dziecka. Jeśli nie zwróciłyście na nie uwagi, to polecam to zmienić.

Chylon

Post autor: Chylon » 27 mar 2018 22:26

Prawidłowy rozwój dziecka jest niezmiernie ważny. Tym bardziej, jeśli widzimy, że nasze maleństwo miewa kłopoty z wczesnym rozwojem. Aby uniknąć kłopotów w przyszłości, warto nawiązać współpracę z ośrodkiem terapii dla dzieci. Nasz wybór padł na Agathum. Dzięki ich pomocy sprowadziliśmy naszą córkę na właściwy tor rozwoju. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo”