Jak urządzić ogród

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
yokoyoko

Re: Jak urządzić ogród

Post autor: yokoyoko » 08 lut 2018 13:26

Gwarancją pięknego i bujnego ogrodu jest zadbanie o odpowiednie, wysokiej jakości nasiona. Bez tego zarówno kwiaty jak i warzywa nie będą prezentować się należycie, tylko psuć krajobraz ogrodu. Od kiedy zaczęłem siać nasionkami z oferty Polan www.nasiona.pl to ogródek zaczął prezentować się prześlicznie! Spędzanie w nim wolnych chwil jest ogromną, relaksującą przyjemnością. :)

Elizka

Post autor: Elizka » 13 lut 2018 21:58

Urządzenie ogrodu nie było dla mnie niczym trudnym. Gorzej się ma ich pielęgnacja, ale dzięki takim produktom jak ten > https://euroogrod.com.pl/pol_m_Agrotkan ... -3719.html mogę spać spokojnie. Taka agrotkanina pomaga zachować glebie optymalną wilgotność – sprzyjającą wzrostowi roślin, a jednocześnie zwalcza chwasty, które atakują niemalże każdą roślinkę.

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 02 mar 2018 08:49

My nasz ogród tworzyliśmy sami, mamy podzielony na tak zw częśc uprawową gdzie są posadzone warzywa i krzaki owocowe, jak i strefę relaksu pełna kwiatów. Ostatnio szukając narzędzi do ogrodu trafiłam na ciekawe rozwiazanie w postaci linie kroplujące Nigdy o takich agrotkaninach nie slyszałam. A ten wynalazek moze bardzo ułatwić walkę z chwastami. Muszę pokazać mężowi i pewnie spróbujemy jaki będzie efekt.

Karotka

Post autor: Karotka » 05 mar 2018 13:18

Jak już urządzisz taki ogród to musisz pomyśleć o tym, ze nadle wdać mogą się jakieś szkodniki, które go zniszczą, Wtedy też trzeba szybko działać by udało się rośliny urartować. W takich przypadkach bardzo skuteczne są takie http://sklepdlaogrodu.pl/pl/mospilan-20 ... arget.html środki. Moja znajoma dzięki temu uratowała ogród.

Martusia87

Post autor: Martusia87 » 19 mar 2018 12:44

Jeśli chcecie urządzić swoj ogród ładnie, a w miarę tanio to koniecznie zerknijcie sobie na stronkę https://homefree.eu/pl/cat/aranzacje-ogrodow . Znajduje się tam bardzo dużo różnych ogłoszeń dotyczących własnie aranżacji ogrodów, dlatego na pewno znajdziecie dla siebie coś co będzie się Wam podobać ! Ja sama korzystam z tej stronki, ostatni raz kilka dni temu, bo przecież zbliża się wiosna i trzeba się jakoś przygotować do sezonu ;)

antoninka

Post autor: antoninka » 20 mar 2018 01:04

Ja wynajęłam architekta gdyż chciałam mieć nowoczesny ogród a nie miałam na niego pomysłu

Mimichaska

Post autor: Mimichaska » 22 mar 2018 13:23

Przede wszystkim powinniście zakupić porządne meble ogrodowe. Trzeba przygotowac sie na lato i relaks na tarasie:) Również powinniscie zamówić sadzonki kwiatów, krzewów i drzewek owocowych, to jest bardzo wazne żeby ogród wyglądał kolorowo, zielono :) Zajrzyjcie dlatego na https://www.gardenowo.pl/sadzonki/drzew ... wy-iglaste gdzie możecie własnie zamówić praktycznie wszystko co niezbędne do ogrodu.

Ajlar

Post autor: Ajlar » 22 mar 2018 14:28

Urządzenie ogrodu wbrew pozorom nie jest takie proste. Na tym naprawdę trzeba się znać. Ja myślałam, że z pomocą internetu zaplanuję sobie piękny ogród ale okazało się to prawie niewykonalne. Nie mam za bardzo wiedzy o roślinach, więc ciężko było mi dobrać cokolwiek do ogródka.
Ostatecznie zdecydowałam się na firmę, dla której aranżacja ogrodów nie ma tajemnic. Wstępnie ustaliliśmy jakie mam oczekiwania i co chciałabym mieć w ogrodzie i czekam własnie na projekt. Dodatkowo ta sama ekipa zajmuje sie zakładaniem ogrodów wiec myślę, że wszystko będzie wykonane idealnie.

Martusia87

Post autor: Martusia87 » 26 mar 2018 00:13

W ogrodzie na pewno trzeba zadbać o to, żeby odpowiednio urządzić przestrzeń do wypoczynku. Dlatego ja jak tylko założyłam mój ogród to zdecydowałam się na zakup mebli ogrodowych ze strony https://dominova.com.pl/meble-ogrodowe . No bo co to za ogród, w którym nie można odpocząć ? Chyba rozumiecie co mam na myśli. A na niczym innym nie odpoczywa mi się tak wygodnie jak właśnie na tym krześle ogrodowym, które znalazłem w Dominovie.

sabina38

Post autor: sabina38 » 26 mar 2018 17:03

Wg mnie projektowanie ogrodów najlepiej wychodzi specjalistom, osobiście nie mam ręki do roślin i na pewno projekt mojego ogrodu zlecę pracowni architektury krajobrazu, która ma o tym pojęcie :) Wtedy będę miała pewność, że efekt mnie zadowoli :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”